ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کشف اولین مورد کرونا در لبنان در مسافری با مبدا ایران

© AP Photo / Xiong Qi / Xinhuaکشف اولین مورد کرونا در لبنان در مسافری با مبدا ایران
کشف اولین مورد کرونا در لبنان در مسافری با مبدا ایران - اسپوتنیک ایران
حمد حسن، وزیر بهداشت لبنان: اولین مورد از عفونت کروناویروس جدید روز جمعه در لبنان ثبت شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، حمد حسن، وزیر بهداشت لبنان در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که اولین مورد از عفونت کروناویروس جدید روز جمعه در لبنان ثبت شد.

به گفته وی، نوع جدید كروناویروس در زنی كه از ایران به کشور آمده بود، كشف شد. این زن اکنون در بیمارستان دانشگاه رفیق حریری در بخش قرنطینه قرار دارد. وزیر بهداشت گفت که دو نفر دیگر نیز احتمال دارد آلوده شده باشند.

وزارت بهداشت ایران به ادعای پنهان کاری درباره کرونا واکنش نشان داد - اسپوتنیک ایران
وزارت بهداشت ایران به ادعای پنهان کاری درباره کرونا واکنش نشان داد

در 31 دسامبر، مقامات چینی، سازمان بهداشت جهانی را از شیوع ذات الریه ناشناخته در ووهان، استان هوبی آگاه کردند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را کرونا ویروس جدید شناسایی کردند. تاکنون دو مورد از کروناویروس در روسیه کشف شده است که هر دو بیمار شهروند چین بودند. با توجه به آخرین اطلاعات منتشر شده، صدها نفر بر اثر این ویروس تابحال جان باختند. این ویروس در حال حاضر از مرزهای چین به بقیه نقاط جهان گسترش یافته است. مقامات چینی رسما تایید کرده اند که این ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. دولت چین نگران شیوع ویروس کرونا است به همین دلیل شهرهایی که این ویروس در آن شیوع دارند را قرنطینه می کند. بیشتر کشورها نیز مسافران ورودی از چین را تحت معاینات دقیق قرار می دهند. باید توجه داشت که هیچ کدام از ماسک‌ها اطمینان قطعی در عدم انتقال عفونت یا ویروس را تضمین نمی‌کنند. بنابراین در شرایط شیوع بیماری‌ها، رعایت و افزایش بهداشت شخصی مانند شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم تماس دست‌ها با دهان، بینی و چشم و استفاده از دستمال کاغذی و نظیر آن در هنگام عطسه و سرفه بسیار موثر بوده و اکیدا توصیه می‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала