ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سخنگوی دولت ایران: کرونا یک "مساله‌ اجتماعی-سیاسی" است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سخنگوی دولت ایران: کرونا یک "مساله‌ اجتماعی-سیاسی" است
سخنگوی دولت ایران: کرونا یک مساله‌ اجتماعی-سیاسی است  - اسپوتنیک ایران
سخنگوی دولت ایران از تشکیل اتاق اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا در وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران با اشاره به اینکه کرونا یک "مساله‌ اجتماعی-سیاسی" است، از تشکیل اتاق اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا در روابط عمومی وزارت بهداشت ایران خبر داد.

ربیعی در یک رشته توئیت نوشت: کرونا به همان اندازه که مسأله بهداشتی باشد، مساله‌ای اجتماعی-سیاسی است. ‎کرونا ویروس کوری است که مرزهای طبیعی و اجتماعی را به رسمیت نمی‌شناسد؛ بین دولتی و مردمی، نظامی و غیرنظامی، اصلاح‌طلب و اصولگرا، بالاشهری و پایین‌ شهری، زن و مرد، این قوم یا آن قوم و... تمایز قائل نمی‌شود.

‌ سخنگوی دولت ایران افزود: مقابله با این بیماری پروژه مشترک مردم و حاکمیت سیاسی است. با مشارکت و اعتماد به نظام سلامت، در کنار اطلاع‌رسانی دلسوزانه و ایجاد شفافیت و عمل به توصیه‌های وزارت بهداشت می‌توانیم دروازه‌های شیوع ویروس را ببندیم و با مشارکت همگانی برای مقابله با ویروس کور متحد شویم.

​‌وی تصریح کرد: هیچ کس در امان نیست و تنها در سایه اعتماد، مراعات و مراقبت، می‌توان دیواری برای دفاع در برابر این ویروس ایجاد کرد. مشارکت ملی توأم با اعتماد به یکدیگر است که مقابله با این بیماری ممکن می‌شود. وقتی موفق خواهیم شد که همه فکر کنند، کرونا مساله همه ماست.

​ربیعی در انتها افزود: ‌برای اطلاع رسانی دقیق و شفاف، از فردا اتاق اطلاع رسانی کرونا با حضور خبرنگاران در روابط عمومی وزارت بهداشت تشکیل می‌شود. اطلاع‌رسانی غیرمسئولانه‌ای که از سوی برخی صورت می‌گیرد به مردم و اقدام مشترک همگی ما و حل مساله هیچ کمکی نمی‌کند. ‌ما به مشارکت ملی نیاز داریم و به یاد داشته باشیم که با ویروسی بی‌تفاوت نسبت به هر تفاوت اجتماعی و انسانی روبرو هستیم. از نزدیک شاهدم وزارت بهداشت با صداقت و شفافیت کامل در مواجهه با این ویروس عمل می‌کند. آن‌ها که بی‌اعتمادی‌ می‌پراکنند، رفتاری غیرسازنده و غیرخیرخواهانه انجام می‌دهند.

​گفتنی است مقامات ایران امروز مرگ دو نفر دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا را تایید کرده‌اند و بدین ترتیب شمار جان‌باختگان این ویروس در ایران به ۴ نفر رسیده است. با شناسایی ۱۳ مورد جدید ابتلا به کرونا، شمار مبتلایان به این بیماری در ایران به ۱۸ نفر رسیده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала