ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید
گزارش و تحلیل

آخرالزمان؛ احیای زندگی بشری ممکن خواهد بود؟

© Depositphotos / Igor Zhuravlovآخرالزمان؛ احیای زندگی بشری ممکن خواهد بود؟
آخرالزمان؛ احیای زندگی بشری ممکن خواهد بود؟  - اسپوتنیک ایران
اسپوتنیک به نقل از تلگراف: چه می شود کرد اگر هوا غیرقابل تحمل داغ شود؟ یا عصر یخبندان جدید فرا برسد؟ کجا برویم؟ چکار کنیم؟

این روزنامه انگلیسی می نویسد: ما بسیار خوش شانس هستیم که همین الآن زندگی می کنیم. در کل تاریخ بشریت، زندگی چنان راحتی مانند حالا نبود. زندگی ما در حد رفاه است. پزشکی بیش از هر زمان دیگری در حال پیشرفت است، سطح فقر پایین است و کشورهای پیشرفته روابط صلح آمیز بی سابقه ای با یکدیگر برقرار کردند. از این دوره تا موقعیکه تمام نشده باید لذت برد. نکته فقط این نیست که تاریخ به ما می گوید که تقریباً در هر هزار سال یک بار بر روی زمین یک پدیده طبیعی رخ می دهد که حدود یک سوم از جمعیت آن را از روی کره زمین پاک می کند. ما هنوز در انتظار عصر یخبندان هستیم که ضربه ای شدیدتر از هر فاجعه دیگر را به ما خواهد رساند.

در واقع یقینی وجود ندارد که بشریت چگونه روزهای خود را به پایان برساند. برخی از بروز چیزی وحشتناکی در آینده صحبت می کنند. اما واقعیت مسلمی هست که حاکی است: 99٪ از همه گونه هایی که تاکنون در کره زمین وجود داشته اند منقرض شده اند. در مدت کوتاهی از آغاز پیدایش انسان، ما،  موفق شده ایم خود را در یک قدمی از نابودی کامل نگه داریم. جمعیت ما تا هزاران و حتی صدها نفر کاهش یافت. آخرین بار - 70 هزار سال پیش که، در نتیجه تغییر جهانی آب و هوا، مردم در آستانه انقراض قرار گرفته بودند.

زنان، راه نجات جهان از آخرالزمان هسته ای هستند - اسپوتنیک ایران
زنان، راه نجات جهان از آخرالزمان هسته ای هستند

لوئیس دارتنل (Lewis Dartnell) اختر زیست شناس انگلیس، مولف کتابی در باره چگونگی بازسازی زندگی پس از آخرالزمان، بروز اپیدمی مرگبر 5 سال قبل از وقوع کروناویروس را پیشگویی کرد. آلودگی به سرعت در عصر کنونی در شهرهای پرجمعیت و هنگام پروازهای بین قاره ای گسترش یافته است و بخش قابل توجهی از جمعیت جهان را از بین برد تا اینکه اقدامات ایمن سازی مؤثر و حتی مقررات قرنطینه عمال وانجام شد. دنیای شناخته شده به پایان رسیده است: حالا چه؟

 زامبی ها - اسپوتنیک ایران
محاسبه ریاضی آخرالزمان زامبی

بسیار بد. دارتنل گفت: "مردم ساكن در كشورهای پیشرفته از فرایندهای تمدنی كه  معیشت آنها را تامین می كنند، جدا شدند. به طور جداگانه، ما حتی از اصول اولیه تولید مواد غذایی، مسکن، پوشاک، دارو، مواد دارای اهمیت حیاتی آگاه نیستیم. لوئیس دارتنل درباره دلایلی که می تواند منجر به آخرالزمانی جدید شود (به احتمال زیاد این یک بیماری همه گیر جهانی خواهد بود) به ما می گوید: اگر مردم در زندگی کنونی نمی توانستند به راحتی با کمبود مواد غذایی در بازارها یا آب در شیرها سازگار شوند، آنها خیلی زود شروع به ترک خانه های خود کرده و به خشونت دست زده و برای دستیابی به منابع و ذخایر به کشمکش می پردازند. از نظر تئوریک، در واقع فقط سه روز ما را از شورش ها ی عنقریب جدا می کند."

بدیهی است، در صورت انقراض گسترده مردم، هنگامی که تنها بخش کوچکی از جمعیت در کره زمین باقی می مانند، سرنوشت بشر به حرفه افراد ماهر و کاردان بستگی خواهد داشت. وی می گوید: "اگر تعداد زیادی حسابدار و مشاور مدیریت دارید، می توانید برای همیشه با شانس بازسازی زندگی خداحافظی کنید." "اگر شما هنوز هم پرستار، پزشک، مهندس، مکانیک داشتید، مطمئناً آنها بسیار مفیدتر از افراد دارای حرفه های نظری هستند. دانشمند دارتنل، خود و من روزنامه نگار و مولف این مقاله را افراد بی فایده می داند. کشاورزی نیز رشته بدرد نخور است. 

اولین مردم هم نوع ما تقریباً 200 هزار سال لازم داشتند تا رشته  کشاورزی را راه بیاندازند. دارتنل تأکید می کند: بسیاری از مشکلات مربوط به استفاده بیش از حد از منابع و آسیب رساندن به محیط زیست - اسیدی شدن اقیانوس، آلودگی محیط زیست، تولید بیش از حد پلاستیک - اساساً ناشی از این واقعیت است که  بسیاری از افراد با نقض استانداردهای زیست محیطی زندگی می کنند.

تانک آخرالزمان هسته ای در روسیه پیدا شد+عکس - اسپوتنیک ایران
تانک آخرالزمان هسته ای در روسیه پیدا شد+عکس

خب، اما شما در بین معدود افرادی زنده مانده هستید و زمان آن است که در مورد روبراه کردن مجدد کشاورزی فکر کنید. از چه شروع می کنید؟ از رفتن به نروژ برفی و مجمع الجزایر شمالی سوالبارد؟ جایی که دانه و بذر رستنی های زراعی موجود در سراسر جهان برای احتمال بروز آخرالزمانی محفوظ است. بیش از 860 هزار نمونه از تقریباً چهار هزار گونه گیاهی با خیال راحت در کیسه های مهر و موم شده در این انبار دورافتاده قطب شمال ذخیره می شوند.

چگونه می توانیم در عصر یخبندان بعدی زنده بمانیم؟

اگر مانند یخبندان گذشته باشد، که حدود 12 هزار سال پیش به پایان رسید، تمام آمریکای شمالی، اروپا و آسیا یخ بسته می شوند. افت قابل توجه سطح دریا مسیرهای دریایی را در مناطقی مانند مدیترانه یا تنگه تورس در استرالیا قطع می کند و تمدن، به شکلی که آن را می شناسیم فروپاشی می شود.

برخی از معدود بازماندگان از عصر یخبندان در یکی از تنها مکان های روی زمین که قابل سکونت باقی مانده است پناه می برند - روی یک نوار زمین در سواحل جنوبی آفریقا در نزدیکی کیپ تاون. ما نمی دانیم اگر یخبندان سراسری برقرار شود چه نوع زندگی خواهد بود. برای نمونه می شود به زندگی قصبه اویمیاکن واقع در ناحیه روسیه نزدیک به قطب شمال نگاه کرد که دمای آن حوزه به منهای 67 درجه سانتیگراد می رسد. 

و اگر بیش از حد گرم شود چکار کنیم؟

سریعترین افزایش دما در زمین در حدود 55 میلیون سال پیش اتفاق افتاد و به عنوان پالئوسن شناخته می شود. دمای سیاره ما از پنج تا هشت درجه سانتیگراد افزایش یافت، احتمالاً در طی چند هزار سال به حدی که حدود هفت درجه بالاتر از امروزی است، رسید. در آن دوره بسیاری از گونه های حیوانات دریایی منقرض شدند، اما از این امر تنوع زیستی روی زمین سود برد. پستانداران رشد کردند.

البته همه این بدان معنا نیست که گرم شدن، تأثیر مفیدی بر همه دارد. برای ما افزایش دما منجر به ذوب شدن یخ ها و بالا آمدن سطح دریا ها می شود و اگر این اتفاق بیفتد، خوب بود که می توان جایی را پیدا کرد که عملاً برای سیلاب غیرقابل دسترسی باشد. هیمالیا برای این کار مناسب است. ، اگرچه در قسمت بالای آن ممکن است کاملاً سرد باشد. شاید بهتر بود که فلات مرتفع Altiplano که مساحت وسیعی از بولیوی آمریکای جنوبی را اشغال می کند انتخاب کردید. این منطقه در ارتفاع 3750 متری واقع شده است و علاوه بر این مکان بسیار خوبی در جهان است.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала