ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پمپئو: آمریکا صدای مردم ایران را می شنود

© AFP 2021 / Getty Images / Zach Gibsonپمپئو: آمریکا صدای مردم ایران را می شنود
پمپئو: آمریکا صدای مردم ایران را می شنود
 - اسپوتنیک ایران
وزیر امور خارجه آمریکا خطاب به مردم ایران گفت: « آمریکا صدای شما را می شنود و در کنار شما ایستاده است.»

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری دانشجو، مایک پمپئو مصاحبه ای با روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» به بهانه ی سفر هفته آینده اش به عربستان داشت.

خبرنگار این روزنامه پرسید: پس از به شهادت رساندن سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس، گزینه‌های واشنگتن برای مقابله با «تهدید‌های مورد حمایت از ایران چه حزب‌الله لبنان و چه شبه نظامیان عراقی تابع ایران یا شبه نظامیان حوثی» چیست؟

مایک پمپئو پاسخ داد: این کشور هیچ مصالحه ای با «هجمه‌هایی که به آمریکایی‌ها آسیب وارد می‌کند» نخواهد داشت.

این روزنامه این سوال را مطرح کرد که طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته آمریکا به اعتراض‌های مخالف با دولت ایران بسیار اهتمام داشت آمریکا چگونه می‌تواند به ملت ایران کمک کند؟

امکان حمله نظامی آمریکا به ایران از بین می رود؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
آیا سنا در ارتباط با ایران ترامپ را به «غل و زنجیر» می‌کشد؟

پمپئو گفت: همانگونه که قبلا اطلاع دادم، پیام من به ملت ایران این است: آمریکا صدای شما را می‌شنود و در کنار شما ایستاده است. این حمایت در حال حاضر بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد. تمرکز بر فشار حداکثری آمریکا برای انزوای دیپلماتیک ایران و فشار‌های اقتصادی و بازدارندگی نظامی با هدف تغییر رفتار این نظام ادامه خواهد داشت. مسأله بستگی به ملت ایران برای مشخص کردن خط مشی آینده خودشان دارد، آمریکا ایستادن در کنار ملت ایران را ادامه خواهد داد و دعوت‌های خود برای تحقق عدالت و پاسخگویی را تکرار خواهد کرد.

پمپئو درباره اقدامات آمریکا در شورای امنیت برای تجدید تحریم تسلیحاتی ایران که در ماه اکتبر به پایان می‌رسد، شرح داد: آمریکا متعهد است که عدم قدرت ایران برای خرید و فروش اسلحه را تضمین کند. در ماه اوت سال گذشته در شورای امنیت در این باره، صحبت و بر اهمیت تجدید این تحریم‌ها تأکید کردیم.

وی افزود: «ما در صفحه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا ساعتی داریم که شمارش معکوس برای زمان در دسترس نظام ایران برای عقب‌نشینی را نشان می‌دهد و ایران (در صورت عقب‌نشینی) دیگر در معرض محدودیت یا آشوب نیست. آمریکا تلاش می‌کند قرارداد فراگیری با ایران امضا کند به شکلی که رفتار ثبات‌زای ایران، برنامه موشکی، حمایت از نواب تروریست و فعالیت‌های خبیث منطقه‌ای و نه فقط برنامه هسته‌ای را شامل شود. به بیان ساده، ایران باید مانند کشوری طبیعی رفتار کند و این درخواستی نیست که تحقق آن سخت باشد.»

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала