از سرگیری پروازهای آمریکایی بر فراز خلیج فارس

© Photo / Public domain/U.S. Air Forceاز سرگیری پروازهای آمریکایی بر فراز خلیج فارس
از سرگیری پروازهای آمریکایی بر فراز خلیج فارس - اسپوتنیک ایران
Telegram
اداره هوانوردی آمریکا اعلام کرد شرکت‌های هواپیمایی این کشور مجازند پروازهای خود بر فراز آسمان منطقه خلیج فارس و دریای عمان، از سر بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، اداره هوانوردی آمریکا حدود پنج هفته پیش به دنبال شدت گرفتن تنش بین تهران و واشنگتن، پرواز خطوط هوایی آمریکایی را در این منطقه ممنوع اعلام کرده بود.

ممنوعیت پرواز هواپیماهای غیرنظامی آمریکا بر فراز ایران - اسپوتنیک ایران
ممنوعیت پرواز هواپیماهای غیرنظامی آمریکا در آسمان ایران

این یک اقدام احتیاطی به منظور پیش‌گیری از وقوع اشتباهات احتمالی و جلوگیری از وقوع هرگونه درگیری نظامی بود.

آسوشیتدپرس گزارش داد؛ اداره هوانوردی آمریکا اعلام کرد که این تصمیم را به دلیل  کاهش وضعیت نظامی در منطقه و کاهش خطر برای پروازهای مسافربری آمریکایی در آسمان خلیج فارس اتخاذ است.

در بیانیه اداره هوانوردی آمریکا آمده است؛ خطر محاسبات نظامی ... که ممکن بود انجام پروازهای مسافربری خطوط هوایی آمریکا را برفراز آبهای خلیج فارس و دریای عمان تاثیر قرار دهد، به اندازه کافی کاهش یافته است.

آسوشیتدپرس در ادامه می نویسد؛ در اوج تنش های اخیر بین ایران و آمریکا، نیروهای ایرانی روز 18 دی بطور اتفاقی یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را ساقط کرد که منجر به کشته شدن 176 نفر شد. هدف قرار گرفتن اتفاقی این هواپیمای اوکراینی همزمان با حملات موشک های بالستیکی ایران به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق رخ داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала