ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چین جهانیان را از هراس بیش از حد از ویروس کرونا بر حذر داشت

© AP Photo / Arek Ratajچین جهانیان را از هراس بیش از حد از ویروس کرونا بر حذر داشت
چین  جهانیان را از هراس بیش از حد از ویروس کرونا بر حذر داشت - اسپوتنیک ایران
چین از کشورهای مختلف جامعه بین المللی خواست که محدودیت های مسافرتی و پروازی را که به دلیل شیوع کرونا برای چین در نظر گرفته اند، لغو کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، سازمان هواپیمایی کشوری چین در بیانیه ای در تارنمای خود ابراز امیدواری کرده است کشورهایی که چنین محدودیت هایی در نظر گرفته اند، با نظرداشت توصیه سازمان های بین المللی آنها را لغو کنند.

این سازمان تاکید نموده که چین با کشورهای دیگر و سازمان بهداشت جهانی برای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا همکاری نزدیکی داشته و تدابیر بی سابقه ای برای پیشگیری اتخاذ کرده و پیشرفت های چشمگیری در این زمینه داشته است.

افزایش شدید تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین  - اسپوتنیک ایران
افزایش شدید تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین

به دنبال شیوع کرونا در چین بسیاری از کشورها محدودیت های مسافرتی برای ورود و خروج از چین در نظر گرفته اند و همزمان شمار زیادی از پروازها به مقصد این کشور لغو شده است.

لیانگنان از مسوولان این سازمان در مصاحبه ای با خبرنگاران در پکن گفت: برخی از کشورها اقداماتی بسیار افراطی اتخاذ کرده و محدودیت های سنگینی برای سفرها به چین و یا برای خروج از چین در نظر گرفته اند.

او گفت که چنین محدودیت هایی خسارتهای بسیار سنگینی به هوانوردی و صنعت هواپیمایی دنیا وارد می کند و باعث دردسرهای فراوان برای مسافران می شود.

لیانگ از کشورهایی که چنین محدودیت هایی در نظر گرفته اند خواست تا به همکاری های چین با سازمان هواپیمایی بین المللی توجه داشته باشند و با نظرداشت بهبود شرایط در سطح جهان این محدودیت ها را برطرف و امکان برقراری دوباره پروازها را فراهم کنند.

پکن می گوید که سازمان بهداشت جهانی، سازمان هواپیمایی بین المللی، اتحادیه بین المللی ترافیک هوایی و بسیاری از نهادهای دیگر فقط توصیه های احتیاطی درباره شیوع کرونا داشته اند و هرگز خواستار اعمال چنین محدودیت هایی نشده اند.

چین بتدریج با قرنطینه سنگین ۵۰ میلیون نفر در استان خوبی در مرکز این کشور موفق به کنترل دامنه بیماری در این استان و پیشگیری از شیوع تدریجی آن در مناطق دیگر شده است.

آمارها نشان می دهد که بیشتر کسانی که از ابتدا تاکنون به این بیماری مبتلا شده اند از این استان بوده اند و چین موفق شده با مهار بیماری در دیگر شهرها راه را برای ازسرگیری فعالیت های اقتصادی و زندگی عادی هموار کند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала