ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزیر راه ایران: استان گیلان به زودی از بحران خارج می شود

© Sputnikوزیر راه ایران: استان گیلان به زودی از بحران خارج می شود
وزیر راه ایران: استان گیلان به زودی از بحران خارج می شود - اسپوتنیک ایران
وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه استان گیلان به زودی از بحران خارج می شود، گفت: تمرکز وزارت راه هم اکنون روی بازگشایی راه های روستایی و مسیرهای مورد نیاز وزارت نیرو برای برقراری جریان برق می باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمد اسلامی وزیر راه ایران، اظهار داشت: متأسفانه در آزادراه قزوین-رشت محدوده عوارضی امامزاده هاشم تا میدان گیل رشت با ازدحام مدیریت نشده مردم مواجه شدیم که امکان تردد در این جاده شریانی را از بین برد.

7 کشته در پی ریزش برف در گیلان  - اسپوتنیک ایران
7 کشته در پی ریزش برف در گیلان

وی ادامه داد: این مسئله باعث ایجاد ترافیک طولانی شد که خوشبختانه با تلاش صورت گرفته از سوی همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری آزادراه قزوین رشت محدوده عوارضی تخلیه و پاکسازی آن صورت گرفته است.

اسلامی یادآور شد: تقریباً از غروب دیشب تردد وسایل نقلیه در این محور روان‌تر شده و در حال حاضر محور اصلی که به دلیل پس‌زدگی ترافیک داشت، مشکلی ندارد. هم اکنون راهداران بسیج شده‌اند تا بتوانند برف‌روبی در این محور را گسترش داده و ترافیک را روان‌تر کنند.

وی با بیان اینکه سایر محور‌های شریانی کشور تردد روان بوده و مشکلی در آنها نداریم، افزود: محورهای شریانی از صبح دیروز بازگشایی شده و تردد در آنها برقرار است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پس از بازگشایی محور قزوین-رشت وارد بازگشایی راه‌های فرعی و روستایی شده‌ایم. در این زمینه ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات سازمان راهداری و استان‌های همجوار مشغول فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: طی روزهای اخیر بیش از ۳۵۰۰ کیلومتر برفروبی در مسیرهای اصلی و فرعی و روستایی انجام شده است. از سوی دیگر در ۲۵۰۰ روستای استان گیلان به طور همزمان برف قابل ملاحظه‌ ای باریده که در برخی مناطق ارتفاع برف به یک متر و ۳۰ سانتی متر رسیده است.

اسلامی خاطر نشان شد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته هم اکنون ۳۰ درصد راههای روستایی بازگشایی شده و ۷۰ درصد باقی مانده که همکاران ما وارد بازگشایی این مسیرها شده اند.

وزیر راه با اشاره به تشکیل یک ستاد توسط رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور برای بازگشایی راهای اصلی، فرعی و روستایی، اظهار کرد: ۶ کارگروه اصلی محوری به صورت منطقه‌ای سازماندهی مجدد شده اند، از این رو می‌توان با پیگیری‌های ویژه‌تری کار را انجام دهیم تا راه‌های روستایی با محوریت مسیرهایی که وزارت نیرو برای زیر بار بردن شبکه برق نیاز دارد بازگشایی شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала