ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

موج جدید بازداشت فلسطینیان در عربستان سعودی

© AP Photo / Hassan Ammarموج جدید بازداشت فلسطینیان در عربستان سعودی
موج جدید بازداشت فلسطینیان در عربستان سعودی - اسپوتنیک ایران
نیروهای امنیتی عربستان سعودی شماری دیگر از فلسطینیان مقیم این کشور را بازداشت کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، حساب توئیتری "معتقلی الرأی" در عربستان سعودی اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور شماری از فلسطینیان مقیم عربستان را بازداشت کردند.

این حساب توییتری اخبار کسانی را منتشر می‌ کند که به دلیل اتخاذ موضع یا بیان نظرات، بازداشت شده‌ اند.

در این حساب توئیتری آمده است که در میان این بازداشت‌شدگان، تعدادی از فرزندان و نزدیکان بازداشت‌شدگان قبلی دیده می‌ شود و علت بازداشت این افراد نیز حمایت آن از مقاومت فلسطین است.

از سوی دیگر برخی خانواده‌ های بازداشت‌ شدگان در عربستان سعودی گفتند که دادگاه کیفری ریاض تصمیم دارد حدود ۴۰ فلسطینی و اردنی را هشتم مارس مصادف با ۱۸ اسفند محاکمه کند و تنها خویشاوندان درجه یک این بازداشت‌ شدگان می‌ توانند در جلسه حضور داشته باشند.

از جمله این بازداشت‌ شدگان "محمد الخضری" از سران حماس و فرزندش هانی، محمد فطافطه، محمد اسعد، عبدالرحمن فروانه، سلیمان ابو رواع، طارق عباس، عبدالکریم معالی، عبدالله راشد، حسین یعیش، ایمن صلاح العریان، ماهر الحلمان، بلال العقاد و عمر العقاد می توان اشاره کرد.

الخضری که در گذشته به مدت ۳۰ سال مسئول روابط بین حماس و عربستان سعودی بود، پس از اتخاذ مواضع خصمانه سعودی علیه حماس آوریل سال گذشته میلادی در عربستان بازداشت شد.

او که بالای ۸۰ سال سن دارد وضعیت جسمانی مناسبی ندارد و از بیماری رنج می‌برد و جنبش حماس و خانواده الخضری بارها هشدار داده‌اند که وضعیت زندان اوضاع جسمانی او را وخیم می‌کند.

خانواده‌های بازداشت‌ شدگان فلسطینی و اردنی در عربستان سعودی تا کنون چندین بار تظاهرات اعتراض‌آمیز برگزار کرده و آزادی فرزندان خود را خواستار شده‌اند.  

دیدبان حقوق بشر اروپا-مدیترانه نیز در گزارشی به نقل از خانواده‌های این بازداشت‌شدگان گزارش کرد که سعودی‌ ها فرزندانشان را ربوده و در معرض شکنجه قرار داده‌ اند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала