ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

خروپف نشانه ای از بیماری خطرناک است

© Fotolia / ComZeal خروپف نشانه بیماری خطرناک است
 خروپف نشانه بیماری خطرناک است  - اسپوتنیک ایران
اگر عدم تنفس به هنگام خروپف در خواب به 10 ثانیه برسد، به بدن آسیب برساند.

به گزارش اسپوتنیک سندورم انسداد راه تنفسی یا آپنه در خواب یک خطر برای اختلال خواب منظم است. الکسی کوشنلوف، متخصص گوش و حلق و بینی در مقاله ای در این خصوص گفت: تشخیص آن می تواند بسیار آسان باشد اگر شما شروع به خروپف در خواب کنید نه به عنوان یک سر و صدای آزار دهنده، بلکه به عنوان یک علامت بیماری می تواند برایتان دردسر ساز باشد. 

بالشی که صدای خروپف را کاهش می‌دهد - اسپوتنیک ایران
بالشی که صدای خروپف را کاهش می‌دهد

به گفته پزشک، خروپف به خودی خود خطرناک نیست اما می تواند پیشگام بیماریهای جدی تر باشد. بیشتر اوقات، افراد در خواب به خوبی نفس نمی کشند. چنین "مکثی در زمان خروپف" می تواند به 10 ثانیه برسد و به بدن آسیب برساند.

وی در ادامه افزود: "بزرگترین ناراحتی هنگام قطع تنفس در شب این است که فرد شروع به دریافت اکسیژن کمتری می کند. اگر این اتفاق به صورت سیستماتیک رخ دهد، مشکلات مختلفی با سیستم قلبی و عروقی می تواند ایجاد کند. خروپف به خودی خود خیلی بد نیست، اما اگر با ایست تنفسی در خواب همراه شود، این یک مشکل بسیار بزرگ است. هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان نیز این موضوع بسیار خطرناک است."

شایان ذکر است، خروپف عارضه ایست که همه آدم های دنیا از آن هراس دارند و هیچ کس دوست ندارد کنار آدمی شب را سپری کند که خروپف می کند. خروپف ممکن است بیانگر مشکلی در بدن باشد و بدن با این رفتار در خواب، زنگ در خطر بودن سلامتی فرد را بصدا درمی آورد، به طور مثال در جوانان، خروپف نشانه فشار خون بالاست.

لرزش مجرای تنفسی موجب تولید صدا می شود. حال اگر به دلیل نحوه خوابیدن مسیر هوا بسته شود، تنفس دچار مشکل شده و خروپوف آغاز می گردد.مطابق با مطالعه جدید که اخیراً در جلسه سالیانه در انجمن رادیولوژی شیکاگو برگزار شد، در خانم ها، خروپف و وقفه تنفسی ممکن است زودتر از آقایان منجر به نقص عملکرد قلب بشود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала