آمریکا نقشه فعالیت نیروی دریایی روسیه در سراسر جهان را منتشر نمود

© Photo / Press-service of JSC "PO "Sevmasآمریکا نقشه فعالیت نیروی دریایی روسیه در سراسر جهان را منتشر نمود
آمریکا نقشه فعالیت نیروی دریایی روسیه در سراسر جهان را منتشر نمود  - اسپوتنیک ایران
Telegram
پیش نویس بودجه پنتاگون در سال 2021 حاوی نقشه ای است که مناطقی از اقیانوس ها را نشان می دهد که روسیه و چین در آن مناطق، فعالیت دریایی دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پرتال the drive، پیش نویس بودجه پنتاگون در سال 2021 نقشه ای را منتشر نمود که مسکو در آن حضور نیروی دریایی روسیه را بویژه در نزدیکی ساحل جنوب شرقی آمریکای شمالی، در دریایی کارائیب، در اقیانوس اطلس شمالی، در دریای مدیترانه و قطب شمال منتشر نمود.

این نشریه، فعالیت شدید نیروی دریایی چین در شرق دور روسیه را منتشر نمود.

پنتاگون این نقشه را با یادداشت های مربوطه در گزارش بررسی خود در 134 صفحه منتشر کرده که به درخواست بودجه سال مالی 2012 پیوست شده است. این نقشه به بخش اختصاص داده شده که به تهدیدهای جدید و نوظهور برای امنیت آمریکا، در درجه اول تهدیدات ناشی از " تقابل قدرتهای بزرگی" مانند روسیه و چین پرداخته است. 

در اکتبر سال 2019، شرکت تلویزیونی و رادیویی "ان آر کی" با استناد به اطلاعات منتشر شده توسط سازمان های نروژی، گزارش داد که طی چند روز حداقل 8 فروند زیر دریایی هسته ای روسیه پایگاه های مستقر در شبه جزیره کولسک در روسیه را ترک کردند، هدف از این کار تلاش برای نزدیک شدن به آبهای اقیانوس اطلس شمالی است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала