ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

برندگان جایزه اسکار 2020 اعلام شدند

© Flickr / Prayitnoبرندگان جایزه اسکار 2020 اعلام شدند
برندگان جایزه اسکار 2020 اعلام شدند - اسپوتنیک ایران
مراسم سینمایی اسکار 2020 در سالن تئاتر دالبی شهر لس‌آنجلس برگزار شد.

به گزارش اسپوتنیک، نود و دومین مراسم اسکار 2020 ساعت 4:30 بامداد روز دوشنبه به وقت تهران در سالن تئاتر دالبی شهر لس‌آنجلس برگزار شد و در این دوره فیلم «انگل» از کره جنوبی توانست اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم بلند بین المللی و بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی را از آن خود کند.

لئوناردو دی کاپریو - اسپوتنیک ایران
بهترین های اسکار 2020

در زمان معرفی نامزدهای نود و دومین دوره مراسم اسکار، «جوکر» در میان بخش‌های مختلف با کسب نامزدی در 11 بخش پیشتاز بود و «روزی روزگاری در هالیوود»، «ایرلندی» و «1917» با نامزدی در 10 بخش در مکان دوم قرار گرفته‌ بودند.

فهرست نامزدهای نهایی و برندگان نودودومین دوره جوایز سینمایی اسکار:

* بهترین فیلم بلند​

نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، 1917، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل، جوجو ربیت، داستان ازدواج، فورد در مقابل فراری، زنان کوچک

برنده: انگل

* بهترین کارگردانی

نامزدها: مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)، سم مندس (1917)، کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، بونگ جون هو (اَنگل)

برنده: بونگ جون هو (اَنگل)

* بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: آنتونیو باندراس (درد و شکوه)، لئوناردو دی‌کاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)، آدام درایور (داستان ازدواج)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ)

برنده: واکین فینیکس (جوکر)

* بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: سینتیا اریوو (هریت)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)، سیرشا رونان (زنان کوچک)، چازلیز ترون (بمب‌ شل)، رنی زلوگر (جودی)

برنده: رنی زلوگر (جودی)

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: تام هنکس (یک روز زیبا در محله)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)، آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

برنده: برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

* بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: کتی بیتس (ریچارد جول)، لارا درن (داستان ازدواج)، اسکارلت یوهانسن (جوجو ربیت)، فلورنس پو (زنان کوچک)، مارگو روبی (بمب‌شل)

برنده: لارا درن (داستان ازدواج)

* بهترین فیلم بین‌المللی

نامزدها: کورپس کریستی (لهستان)، سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)، بینوایان (فرانسه)، درد و شکوه (اسپانیا)، اَنگل (کره جنوبی)

برنده: انگل (کره جنوبی)

* بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، دو پاپ

برنده: جوجو ربیت

* بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: چاقوکشی، داستان ازدواج، 1917، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل

برنده: انگل

* بهترین مستند بلند

نامزدها: کارخانه آمریکایی، غار، لبه دموکراسی، برای سما، سرزمین عسل

برنده: کارخانه آمریکایی

* بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان، من بدنم را از دست دادم، کلاوس، لینک گمشده، داستان اسباب‌بازی ۴

برنده: داستان اسباب‌بازی ۴

* بهترین تدوین

نامزدها: فورد در مقابل فراری، مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، اَنگل

برنده: فورد در مقابل فراری

* بهترین موسیقی متن

نامزدها: جوکر، زنان کوچک، داستان ازدواج، 1917، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

برنده: جوکر

* بهترین ترانه اصلی

نامزدها: داستان اسباب بازی 4، راکتمن، موفقیت، منجمد 2، هریت

برنده: راکتمن

* بهترین فیلمبرداری

نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، فانوس دریایی، 1917، روزی روزگاری در هالیوود

برنده: 1917

* بهترین طراحی لباس

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، روزی روزگاری در هالیوود

برنده: زنان کوچک

* بهترین مستند کوتاه

نامزدها: در غیبت، یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی، زندگی از من سبقت می‌گیرد، سورمن سنت لوئیس، قدم بزن بدو چا-چا

برنده: یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی

* بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: بمب شل، جوکر، جودی، مالفیسنت: سردسته اهریمنان، 1917

برنده: بمب شل

* بهترین طراحی تولید

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، 1917، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل

برنده: روزی روزگاری در هالیوود

* بهترین جلوه‌های ویژه

نامزدها: انتقام جویان: آخر بازی، مرد ایرلندی، شیرشاه، 1917، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

برنده: 1917

* بهترین صداگذاری

نامزدها: به سوی ستارگان، فورد در مقابل فراری، جوکر، 1917، روزی روزگاری در هالیوود

برنده: 1917

* بهترین تدوین صدا

نامزدها: فورد در مقابل فراری، جوکر، 1917، روزی روزگاری در هالیوود، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

برنده: فورد در مقابل فراری

* بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: برادری، باشگاه فوتبال نفطه، پنجره همسایه‌ها، ساریا، یک خواهر

برنده: پنجره همسایه‌ها

* بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: دختر، عشق مو، کیتبول، به یاد ماندنی، خواهر

برنده: عشق مو

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала