ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

فرمانده کل سپاه: برای جلوگیری از وقوع جنگ باید قوی شویم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / فرمانده کل سپاه: برای جلوگیری از وقوع جنگ باید قوی شویم
فرمانده کل سپاه: برای جلوگیری از وقوع جنگ باید قوی شویم - اسپوتنیک ایران
سردار سلامی، جنگ حقیقی را ساخت و تولید قدرت برای قوی شدن دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، در آئین رونمایی از موشک رعد 500 و نسل جدید پیشران‌های موشکی و ماهواره برها گفت: قوی شدن قلب سیاست‌های نوین دفاعی جمهوری اسلامی است و ما به مدد تجربه و منطق آموخته‌ایم که برای جلوگیری از وقوع جنگ و نه تنها شکست نخوردن بلکه شکست دادن دشمن، راهی جز قوی شدن نداریم.

وی قوی شدن را مرتبط با اراده‌هایی که برای ساخت قدرت تلاش می‌کنند، دانست و اظهار کرد: جنگ حقیقی ما ساخت و تولید قدرت برای قوی شدن است و این دستاوردهای پیچیده و در لبه فناوری جهانی که امروز از آنها رونمایی شد، کلید ورود ما به فضا می‌باشند.

رونمایی از نسل جدید موشک در ایران - اسپوتنیک ایران
رونمایی از نسل جدید موشک در ایران

سرلشکر سلامی در ادامه تصریح کرد: نیروی هوافضای سپاه با ورود به تولید بدنه‌ها و موتورهای کامپوزیت، علاوه بر کاهش جرم و افزایش سرعت و آسان سازی تولید، جهشی در فناوری نوین موشکی به دست آورد. موشک رعد 500 از موتوری کامپوزیتی استفاده می کند و با وجود اینکه جرم موشک رعد یک دوم موشک فاتح هست، اما 200 کیلومتر افزایش برد داشته و ارزان‌تر، سبک تر، چابک تر و دقیق‌تر می‌باشد و این فناوری قابل تعمیم به تمامی کلاس‌های موشک‌های ما است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دستیابی متخصصان نیروی هوافضای سپاه به فناوری نازل‌های متحرک در موشک‌های ماهواره بر، اظهار کرد: این فناوری مهم و پیچیده می‌تواند کنترل بردار پیشران موشک را در خلاء انجام دهد؛ به این معنا که ما می‌توانیم فراتر از جو، قدرت مانور پذیری پیدا کنیم و این دستاورد بزرگی است که موجب ایجاد جهشی در فناوری موشکی می‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала