ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

امارات نیروهای خود را از یمن خارج کرد

© AP Photo / Ryan Carterامارات نیروهای خود را از یمن خارج کرد
امارات نیروهای خود را از یمن خارج کرد - اسپوتنیک ایران
امارات عربی متحده از آغاز عملیات بازگشت نیروهای مسلح این کشور از یمن خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رسمی امارات وام، نیروهای اماراتی امروز پس از تقویت جدایی طلبان عدن از یمن به امارات بازگشتند.

نیروهای جنبش انصارالله در طول 5 سال گذشته با وجود ائتلاف برخی کشورهای عرب برای حمله به یمن موفق شدند همه آنها را شکست داده و آنها به دنبال این شکست ها یکی پس از دیگری از ائتلاف با عربستان در یمن خارج شدند و اکنون عربستان در یمن تنها مانده است.

غارت اموال یمن توسط نیروهای وابسته به امارات  - اسپوتنیک ایران
غارت اموال یمن توسط نیروهای وابسته به امارات

بر اساس این گزارش به همین مناسبت شبکه های تلویزیونی اماراتی برای جشن گرفتن بازگشت نیروهای مسلح این کشور از یمن، برنامه پخش مشترکی را راه اندازی کردند.

محمد بن زید ولیعهد ابوظبی و محمد بن راشد امیر دبی، در پیام های جداگانه در حساب های شخصی خود در توئیتر به بازگشت سربازان ارتش امارات از یمن و آمادگی این کشورش برای استقبال از آنها اشاره کردند.

محمد بن احمد البواردی وزیر مشاور در امور دفاع امارات، نیز امروز بازگشت نیروهای مسلح این کشور از یمن را تایید کرد.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، 2 روز قبل از اعلام بازگشت نیروهای اماراتی از سوی مسئولان این کشور، نیروهای موسوم به "کمربند امنیتی" وابسته به شورای انتقالی جنوبی که از سوی امارات حمایت می شوند، مانع ورود نیروهای وابسته به دولت فراری یمن به شهر عدن شدند.

یک منبع دولتی یمن که خواست نامش فاش نشود روز گذشته شنبه به خبرگزاری آناتولی گفت: نیروهای شورای انتقالی جنوب در نقطه "العلم" بین استان عدن و ابین مانع ورود نیروهای وابسته به منصور هادی عبدربه رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به عدن شدند.

یک مقام بلند پایه اماراتی تیر ماه امسال در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه از تصمیم این کشور برای خارج کردن نیروهای نظامی خود از یمن خبر داده و گفته بود: امارات عربی متحده بر اساس یک طرح از پیش برنامه ریزی شده نیروهایش را از یمن خارج می‌ کند.

این مقام اماراتی افزود: ابوظبی برنامه خود را از راهبرد نظامی به راهبردی که اولویت نخست آن صلح است، تغییر می‌ دهد.

در همین رابطه خبرگزاری رویترز نیز در همان تاریخ گزارش داد، مقام اماراتی در گفت و گو با خبرنگاران در دبی اظهار داشت برنامه خروج نیروهای اماراتی از یمن بیش از یک سال است که با هماهنگی و اطلاع عربستان سعودی طراحی شده بود.

امارات متحده عربی همراه با عربستان سعودی، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریبا پنج سال گذشته به استثنای امارات، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

ابوظبی نیز پیش از خروج از یمن، از یک هم پیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала