ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سرعت شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است

بر اساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی سرعت شیوع ویروس کرونا در ماه فوریه کاهش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک، بنابه داده‌های منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی، تعداد افراد آلوده شده به ویروس کرونا در ماه فوریه در مقایسه با ماه ژانویه کاهش یافته است.

افتتاح دومین مرکز تخصصی ویروس کرونا در چین - اسپوتنیک ایران
افتتاح دومین مرکز تخصصی ویروس کرونا در چین

در 23 ژانویه، نسبت تعداد افراد آلوده شده به تعداد کل بیماران به اوج خود یعنی 46 درصد رسید و پس از آن این نسبت با کاهش همراه شد. در 28 ژانویه نیز این شاخص یک رشد جدید داشته و به 39.1 درصد رسید. با این حال شاخص آلوده شدن افراد در اول فوریه به 17.8 کاهش یافت و در 7 فوری ، این نسبت به 10.2 درصد رسید.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا نزدیک به 35 هزار نفر تقریب زده می‌شود.

به گفته مایکل رایان، مدیر اجرایی سازمان جهانی بهداشت برای برنامه‌های اضطراری، کاهش تعداد موارد برای اولین بار در چین در تاریخ 6 فوریه ثبت شده است. با این حال، به گفته وی، خیلی زود است که فرض کنیم اوج بیماری به ثبت رسیده است.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است. کانون اصلی این بیماری، استان "هوبی" و مرکز آن "ووهان" است. دوره کمون یا نهفتگی نسبتاً طولانی این بیماری تنفسی مرگبار بین چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علائمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала