ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حداقل همکاری نظامی عراق با آمریکا پس از ترور سردار سلیمانی

CC BY 2.0 / U.S. Army/Mike Pryor / Iraqبه حداقل رسیدن همکاری نظامیان عراقی با ائتلاف آمریکایی
به حداقل رسیدن همکاری نظامیان عراقی با ائتلاف آمریکایی
 - اسپوتنیک ایران
دولت عراق پس از شهادت فرمانده قاسم سلیمانی دستور داد که نظامیان تا حداقل میزان ارتباط خود را با ائتلاف آمریکایی در عملیات های علیه داعش کم کنند.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری اسوشیتد پرس به نقل از برخی منابع در این خصوص اطلاع داد.

یک مقام عالی رتبه سازمان اطلاعات عراق اطلاع داد :« پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی ، دولت عراق به صورت رسمی به ما اطلاع داد که هیچ همکاری با  ائتلاف بین المللی به ریاست آمریکا در هیچ عملیاتی نداشته و ما نباید به دنبال حمایت آنها باشیم.»

در عین حال فرمانده سازمان ضد تروریستی که مبارزین آن تحت ریاست آمریکا در استان انبار تمرین می کنند اطلاع داد که روند آماده سازی نظامی ادامه دارد اما در عملیات های نظامی حمایت و پشتیبانی از طرف آمریکا نیست.

نماینده ی ائتلاف آمریکایی مایل کاگینس پیش تر اطلاع داد که پس از شهادت سلیمانی، طرف عراقی هیچ پشتیبانی از هوا نخواسته ، برای همین هم ائتلاف حملات هوایی به مواضع داعش نداشته است.  

گفتنی است که در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام "شهید سلیمانی" برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала