ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کشف ترک های مرموز در جهان

CC0 / / کشف ترک های مرموز در جهان
کشف ترک های مرموز در جهان  - اسپوتنیک ایران
ستاره‌شناسان ترکهای مرموزی را در جهان کشف کردند.

به گزارش اسپوتنیک، LiveScience  با اشاره به کاوش های نوین منتشر شده در زمینه ستاره‌شناسی می نویسد: " اخترفیزیکدانان گفتند که آنها "ترک" های مرموزی را کشف کرده اند که جهان را فرا می گیرد. دانشمندان آنها را "بقایای زمان" می نامند و اعتقاد دارند که آنها پس از بیگ بنگ ظاهر شدند.

سیاره زمین هنگام غروب - اسپوتنیک ایران
پرتوهای مرگبار کیهان

به گفته اخترفیزیکدانان ، "ترک" ها بر این اساس بوجود آمدند که جهان پس از انفجار خنک شد و به چیزی که امروزه می شناسیم شبیه شد. دانشمندان این خنک شدن را " تغییر فاز" می نامند. در بعضی جاها زودتر شروع شده است و در بعضی دیگر دیرتر. در نتیجه، "حبابهای" خنک شونده ماده شکل گرفت و بیشتر و بیشتر در فضاهای وسیع گسترش یافت تا اینکه با "حبابهای" مشابه دیگری برخورد کردند.

قوی ترین انفجار ستاره ای به ثبت رسید - اسپوتنیک ایران
قوی ترین انفجار ستاره ای به ثبت رسید

دانشمندان بر این باورند که وضعیت قدیمی جهان - با انرژی زیاد از انفجار بزرگ - می توانسته در مرزهای بین این "حبابهای خنک شونده" وجود داشته باشد. و در اینجا جالب ترین قسمت این قضیه شروع می شود - در مکانهایی که مناطق (حبابهای) خنک شونده با هم برخورد می کردند، ترک هایی در بافت فضا-زمان ظاهر می شدند. به گفته برخی دانشمندان، اینها همان "رشته های کیهانی" در پرتوهای تابشی هستند. بیشتر جامعه علمی آنها را از این طریق می شناسند. این رشته ها کیهانی پیش از این کشف شده بودند، اما ماهیت و دلایل پیدایش آنها کاملاً درک نشده بود. اکنون چیستی آنها روشن شده است.

در مطالعه منتشر شده، دانشمندان در مورد روش جدید برای یافتن "رشته های کیهانی" صحبت می کنند که مبتنی بر تغییر سرعت گسترش جهان است. این روش با اندازه گیری سرعت حرکت و جدایش اتم های هیدروژن از زمین به همه مناطق از فضای دور متکی است. این فیزیکدان تأکید کرد که کشف آنها کشف قرن خواهد بود، زیرا ثابت می کند که فیزیک بزرگتر و پیچیده تر از مدل استاندارد آن است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала