ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عدم صدور ویزای استرالیا برای ۳ ورزشکار ایرانی

سفارت استرالیا در تهران ندادن ویزا به ۳ ورزشکار ایرانی را به دلیل احتمال پناهندگی آنها اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، رییس فدراسیون ژیمناستیک ایران بیان داشت: از یک ماه پیش درخواست روادید برای ۳ ملی‌پوش کشورمان را ارایه دادیم اما سفارت کشور استرالیا به بهانه‌های عجیب و واهی از صدور روادید خودداری می‌کند.

«زهرا اینچه‌ درگاهی» خاطر نشان کرد: کارشکنی در مسیر اعزام ورزشکاران به مسابقات گزینشی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو که در ملبورن برگزار می‌شود با دوره‌های دیگر متفاوت است. در این دوره نام سه ورزشکار برای جام جهانی ژیمناستیک که در شهر ملبورن استرالیا برگزار می‌شود را اعلام کردیم. این ورزشکاران از سوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا دعوت‌نامه دارند اما سفارت این کشور به دلایل واهی از صدور روادید خودداری میکند. در ایمیلی که از سوی این کشور برای فدراسیون ارسال شده مواردی ذکر شده که دور از ذهن و تصور ورزشکاران ایرانی است. در این ایمیل به شرایط اقتصادی ایران اشاره شده و احتمال پناهندگی ورزشکاران ما را داده‌اند.

وی افزود: دلایلی که دولت استرالیا به خاطر آن ورزشکاران ایرانی را از گزینشی المپیک محروم کرده، واقعیت ندارد بلکه یک سیاسی کار محض است. سیاسی کاری که با روح المپیک و مسابقات ورزشی در تناقض است. در این زمینه از نهادهای ورزشی کشورمان مانند کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان درخواست کمک کردیم تا با یک اقدام عاجل و استفاده از دیپلماسی ورزشی این مشکل را حل کنند.

رییس فدراسیون ژیمناستیک در ادامه سخنانش گفت: این رشته در ایران در آستانه تاریخ‌سازی است و ورزشکاران ما شانس زیادی برای المپیکی شدن دارند. از قبل برای آنان بلیت رزرو کرده بودیم و قرار بود ۲۳ بهمن ماه به ملبورن بروند. تا این تاریخ زمان لازم برای گرفتن ویزا وجود دارد و امیدوارم این مشکل با تدبیر دستگاه دیپلماسی و نهادهای ورزشی حل شود. اگر ورزشکاران ایرانی به ملبورن بروند بدون شک امید ایران برای نخستین حضور ژیمناستیک ایران در المپیک افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала