ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مقتدى صدر به کلاه آبی ها پس از انتخابات توصیه کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / صدر به کلاه آبی ها پس از انتخابات توصیه کرد
صدر به کلاه آبی ها پس از انتخابات توصیه کرد - اسپوتنیک ایران
رئیس جریان صدر عراق، در پی انتخاب نخست‌وزیر دوره انتقالی کشور، با ارائه چندین توصیه، خواستار ازسرگیری فعالیت مدارس و باز شدن کلیه جاده‌های مسدود شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق، از نیروهای موسوم به "کلاه آبی‌ها" خواست تا با هماهنگی نیروهای امنیتی تلاش کنند تا فعالیت مدارس و ساعات کاری آنها از سر گرفته شود و به کلیه نشانه‌ های اعتراضات اخیر، با بازگشت نظم به امور کشور، پایان داده شود.

مقتدی صدر به نیروهای تحت فرمان خود دستور آماده باش داد - اسپوتنیک ایران
مقتدی صدر به نیروهای مقاومت دستور آماده باش داد

مقتدى صدر با پستی در توئیتر، نوشت: بر اساس توصیه‌ های مرجعیت و طبق اصول اسلامی و عقلی باید انقلاب به نظم و مسالمت‌ خود بازگردد. لذا لازم می‌ دانم که کلاه‌ آبی‌ ها و نیروهای امنیت ملی قهرمان و ادارات آموزش‌ و پرورش در سراسر استان‌ ها و عشائر غیور ما، هماهنگ شوند تا کمیته‌ های در این استانها تشکیل شود و ساعات کاری مدارس دولتی و غیر دولتی از سر گرفته شوند.

وی افزود: آنها همچنین می‌ بایست کلیه مسیرهای مسدود شده را باز کنند تا زندگی به حالت عادی خود بازگردد و انقلاب وجهه خود را بازیابد. لذا متخصصان امر باید در این مسئله سریع اقدام کنند. من به نیروهای امنیتی توصیه می‌کنم که جلوی هر کسی که می‌خواهد جاده‌ها را مسدود کند، بگیرند و وزارت آموزش‌و پروش نیز هر کس از استاد گرفته تا دانش‌آموز را که مانع ازسرگیری فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها می‌ شود، مجازات کند.

وی این پست خود را با هشتگ‌ های "به سوی عراق امن"، "علم انقلاب و اصلاح است" و "مسدود کردن راه‌ ها تروریسم است" و امضا مقتدی الصدر, دوست‌ دار صلح و میانه‌ روی، به  پایان می‌ رساند.

الصدر، شامگاه دیروز، در پی انتخاب محمد توفیق علاوی به عنوان نخست‌وزیر دوره انتقالی عراق، طی پستی که در حساب توییتری‌ اش منتشر شد،  این انتخاب را "اقدام خوبی" دانست که منجر به تقویت آینده سیاسی عراق خواهد شد.

وی افزود: "امروز امیدواریم که برادرمان محمد علاوی در برابر فشارهای خارجی و داخلی تسلیم نشود و برنامه‌ های خود را اعلام کند و در روند برگزاری انتخابات زود هنگام تعجیل کند و حاکمیت و استقلال عراق را حفظ کند".

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала