ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بلایی که ویروس کرونا بر سر ریه‌ها می‌آورد + عکس

© REUTERS / WEIBO / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN بلایی که ویروس کرونا بر سر ریه‌ها می‌آورد + عکس
بلایی که ویروس کرونا بر سر ریه‌ها می‌آورد + عکس - اسپوتنیک ایران
پزشکان تصاویر توموگرافی ریه‌های یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا را منتشر کردند.

به گزارش اسپوتنیک، پزشکان چینی تصاویری از ریه‌های آسیب دیده توسط ویروس کرونا منتشر نمودند. تصاویر منتشر شده مربوط به نتایج توموگرافی کامپیوتری یک بیمار 33 ساله است که در مجله "Radiology" منتشر شده است.

خاطرنشان می‌شود که این زن در ووهان، جایی که اولین بار ویروس کرونا ثبت شد، کار می‌کرده است. شش روز قبل از رفتن به بیمارستان، او به شهر لانژو نقل رسیده بود. در حین بستری در بیکارستان، تب و خس خس سینه در ریه‌های خود داشت.

بر اساس خصوصیات اپیدمیولوژیک، بر اساس یافته‌های توموگرافی کامپیوتری، وی به ویروس کرونا مبتلا بوده است. بعد از سه روز درمان، ناحیه آسیب دیده ریه‌ها (تصویر B) افزایش یافته است.

​در 31 دسامبر 2019، مقامات چینی به سازمان بهداشت جهانی خبر از شیوع همه گیری یک ویروس ناشناخته در شهر ووهان دادند. بعدتر کارشناسان مشخص کردند که عامل این بیماری کروناویروس است. با توجه به آخرین اطلاعات منتشر شده، دهها نفر بر اثر این ویروس تابحال جان باختند. این ویروس در حال حاضر از مرزهای چین به بقیه نقاط گسترش یافته است. مقامات چینی رسما تایید کرده اند که این ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. دولت چین نگران شیوع ویروس کرونا است به همین دلیل شهرهایی که این ویروس در آن شیوع دارند را قرنطینه می کند و اعلام کرده است که قرنطینه‌های انجام شده برای جلوگیری از شیوع این ویروس خطرناک می باشد. برخی کشورها نیز مسافران ورودی از چین را تحت معاینات دقیق قرار می دهند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала