اولین مورد ویروس کرونا در روسیه ثبت شد

© AP Photo / Mark Schiefelbeinاولین مورد کرونا در روسیه ثبت شد
اولین مورد کرونا در روسیه ثبت شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون نخست وزیر روسیه گفت: دو مورد از مبتلا شدن به ویروس کرونا در روسیه شناسایی شده است.

به گزارش اسپوتنیک، تاتیانا گلیکووا، معاون نخست وزیر روسیه گفت: دو مورد از مبتلا شدن به ویروس کرونا در روسیه شناسایی شده است. هر دو بیمار تبعه چین هستند.

وی از اقدامات تکمیلی برای مبارزه با کرونا ویروس در روسیه خبر داد. 

گلیکووا همچنین از آغاز خروج شهروندان روس از ووهان و هوبی خبر داد. طبق اطلاعات اولیه، 300 روس در ووهان و 341 نفر در هوبی وجود دارند. این در حالی است که شب قبل، گزارش شده بود که در روسیه هنوز کسی به کرونا ویروس آلوده نشده است.

آیا المپیک 2020 توکیو بخاطر شیوع کرونا تعطیل می شود؟

گلیکووا افزود: روسیه به دلیل وجود کرونا ویروس، رفت و آمد از مرز مغولستان با فدراسیون روسیه را محدود می کند و در صورت تمایل شهروندان روسی را از شهر ووهان و هوبئی خارج می کند. به گفته وی به شهروندان روسیه این فرصت داده می شود که در چین بمانند یا برگردند، اگر تصمیم بگیرند که برگردند به روسیه باید دو هفته را در قرنطینه بگذرانند.

در 31 دسامبر، 2019، مقامات چینی به سازمان بهداشت جهانی خبر از شیوع همه گیری یک ویروس ناشناخته در شهر ووهان دادند. بعدتر کارشناسان مشخص کردند که عامل این بیماری کروناویروس است. با توجه به آخرین اطلاعات منتشر شده، دهها نفر بر اثر این ویروس تابحال جان باختند. این ویروس در حال حاضر از مرزهای چین به بقیه نقاط گسترش یافته است. مقامات چینی رسما تایید کرده اند که این ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. دولت چین نگران شیوع ویروس کرونا است به همین دلیل شهرهایی که این ویروس در آن شیوع دارند را قرنطینه می کند و اعلام کرده است که قرنطینه‌های انجام شده برای جلوگیری از شیوع این ویروس خطرناک می باشد. برخی کشورها نیز مسافران ورودی از چین را تحت معاینات دقیق قرار می دهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала