گزارش و تحلیل

مشاور رهبر ایران، طرح معامله قرن را طرح فریب قرن نامید

© AP Photo / Ebrahim Norooziمشاور رهبر ایران، طرح معامله قرن را طرح فریب قرن نامید
مشاور رهبر ایران، طرح معامله قرن را طرح فریب قرن نامید  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مشاور عالی آیت الله خامنه ای، رهبر ایران اعلام کرد که طرح ننگین و فریبکارانه معامله قرن را باید طرح فریب قرن نامید.

به گزارش اسپوتنیک، علی اکبر ولایت، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در بیانیه ای که دفتر ایشان یک نسخه از آن را نیز برای اسپوتنیک ارسال شده، گفت: پس از شکست سیاست‌های آمریکا از آغاز قرن۲۱ تاکنون در راستای تامین و تضمین امنیت رژیم صهیونیستی از جمله راهبرد خاورمیانه جدید و تقسیم کشور‌های اسلامی و عرب منطقه به مناطقی کوچک منطبق با گونه‌های نژادی، قومی و مذهبی و به راه انداختن جنگ‌های نیابتی در استمرار برقراری امنیت رژیم صهیونیستی، تمامی این استراتژی‌ها و طرح‌های آمریکا در منطقه شکست خورد و آمریکا پس از صرف هزینه‌های فراوان مادی و حیثیتی نه تنها توفیقی به دست نیاورد که پرستیژ بین‌المللی خود را در افکار عمومی مردم آمریکا، جهان و منطقه از دست داد. 

حسن روحانی معامله قرن را منفورترین طرح قرن دانست - اسپوتنیک ایران
حسن روحانی معامله قرن را منفورترین طرح قرن دانست
به همین منظور و برای جبران شکست‌های مذکور دولت ترامپ با اتخاذ راهبرد بی ثبات سازی منطقه و حمایت بی، چون و چرا از دولت غاصب صهیونیستی تلاش کرد تا بتواند اهداف لابی صهیونیزم بین الملل را تامین نماید و با خوش رقصی هرچه بیشتر در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده، حمایت هر چه بیشتر کارتل‌ها و تراست‌های وابسته به لابی صهیونیست را حاصل نماید، غافل از این که اتخاذ رویکرد حمایت‌های یکجانبه گرایانه ناسیونالیسم افراطی از ظلم و ستم آشکار بر ملت مظلوم وستم کشیده هرگز نخواهد توانست آرزو‌های نامشروع و ظالمانه او را محقق سازد.

در این اقدام شرم آور شاهد رونمایی طرح موسوم به معامله قرن بودیم که روح حاکم بر این طرح به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، حاکمیت این رژیم بر بلندی‌های جولان، به رسمیت شناختن آن رژیم به عنوان یک کشور یهودی توسط فلسطینی‌ها و سایر اعراب، حق حاکمیت اسرائیل بر غور اردن، نفی بازگشت آوارگان فلسطینی به وطن، جابجایی طرح‌های قبلی صلح در برابر زمین به جای صلح در برابر پول و. از محور‌های اساسی چنین طرح ننگین و فریبکارانه‌ای است که باید به جای طرح معامله قرن، آن را طرح فریب قرن نامید که محکوم و شکست خورده است.

طرح معامله قرن در اجرای استراتژی آمریکا برای بی‌ثبات سازی در غرب آسیا است که پیامد‌های بسیار خطرناکی همچون بی اعتنایی به قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت سازمان ملل، نقض آشکار قوانین بین المللی، خطر بی ثباتی گسترده در منطقه و ... از آثار و نتایج شوم آن است ضمن آن که شعله ور شدن آتش جنگ و درگیری‌های بیشتر، خط بطلان بر روند چند ساله مذاکرات صلح خاورمیانه، باز گذاشتن دست دولت غاصب صهیونیستی برای شهرک سازی هر چه بیشتر، الحاق بخش‌های وسیع تری از اراضی فلسطینی‌ها و اتصال بخش‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن به این رژیم و نهایتا ظلم، ستم و پایمال کردن حقوق اولیه ملت مسلمان و زجر کشیده فلسطینی را به دنبال خواهد داشت.

واکنش های گوناگون جهانی به معامله قرن  - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
واکنش های گوناگون جهانی به "معامله قرن"
مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکوم کردن طرح به اصطلاح معامله قرن برای مقابله با این اقدام خائنانه، اتخاذ راهبرد وحدت همه جانبه تمامی گروه‌های فلسطینی برای خنثی‌سازی اهداف شوم آن را ضروری می‌داند.

علاوه بر این، حمایت بی، چون و چرای امت اسلامی و عربی و به کارگیری همه توانمندی‌های مادی، معنوی و رسانه‌ای، دیپلماسی عمومی، برگزاری راهپیمایی ها، تنویر افکار عمومی و دفاع از آرمان فلسطین به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین مسئله جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری بر مسلمانان واجب است.

طرح معامله قرن هرگز به سرانجام نخواهد رسید و همانطوری که انتقال پایتخت از تل آویو به بیت المقدس و به رسمیت شناختن بلندی‌های جولان نتایج عینی و ملموسی را برای ترامپ و نتانیاهو به ارمغان نیاورد، رونمایی از طرح معامله قرن، انسجام گروه‌های مبارز فلسطینی، گسترش موج حق طلبی و ظلم ستیزی، توسعه کمی و کیفی روند مقاومت تا آزادسازی قدس شریف، انسجام امت اسلامی، حمایت آزادیخواهان، عدالت جویان و جامعه جهانی از ملت مظلوم فلسطین را به دنبال خواهد داشت.

بدیهی است روند تحولات قرن بیست و یکم در شکست‌های متعدد آمریکا و رژیم اشغالگر قدس در خروج خفت‌بار از جنوب لبنان، جنگ‌های ۳۳، ۲۲، ۸، ۵۱،۲ روزه و. نشان از روند افول تدریجی آمریکا و اضمحلال کامل رژیم صهیونیستی است که وعده الهی تحقق آن را انکارناپذیر می‌سازد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала