آمادگی ایالات متحده برای افزایش سه برابری قیمت نفت

© Sputnik / Maxim Bogodvid / ورود به گالری تصاویرایالات متحده خود را برای افزایش سه برابری قیمت نفت آماده کرده است
ایالات متحده خود را برای افزایش سه برابری قیمت نفت آماده کرده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
ایالات متحده آمریکا طبق پیش بینی وزارت انرژی، خود را برای افزایش بهای نفت در سال 2050 آماده کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، در سال 2050، ممکن است قیمت نفت در مقایسه با سطح فعلی سه برابر افزایش یابد. این در پیش بینی سالانه اداره اطلاعات وزارت انرژی ایالات متحده بیان شده است.

اگر صنعت نفت با افزایش قابل توجهی در هزینه ها مواجه شود، آماده افزایش هزینه به 183 دلار در هر بشکه از برند برنت خواهد بود.

تأثیر ویروس «کرونا» بر قیمت نفت - اسپوتنیک ایران
تأثیر ویروس «کرونا» بر قیمت نفت

در عین حال ، اگر هزینه ها کم باشد ، قیمت نفت می تواند به 46 دلار کاهش یابد. سناریوی پایه فرض می کند که قیمت ها به بشکه بشکه ای 105 دلار افزایش می یابد و هیچ تغییر قانونی قابل توجهی رخ نمی دهد. کلیه محاسبات با نرخ دلار در سال 2019 داده می شود.

بهای برنت در تاریخ 30 ژانویه با 58.3 دلار کاهش یافت. این اتفاق بدلیل بیماری همه گیر کرونا ویروس جدید در چین در حال وقوع است. کارشناسان کاهش قیمت نفت به زیر 55 دلار در هر بشکه را رد نمی کنند.

این امر با کاهش تقاضا در چین و همچنین محدودیت برای گردشگران تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. اما اگر وضعیت بیماری تثبیت شود، بازگشت سریع قیمت به سطح 60-65 دلار امکان پذیر است.

پیش از این، رابرت دادلی، رئیس BP پیش بینی کرده بود که تقاضا برای مواد اولیه به تدریج کاهش می یابد و نفت جای خود را به گاز و سایر منابع انرژی می دهد. بنابراین، وی معتقد است، بازگشت بهای 100 دلار در هر بشکه و بالاتر از آن در آینده بعید است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала