افزایش تعداد قربانیان ویروس کشنده کرونا

Telegram
تعداد کشته شدگان از ویروس کرونا در چین به 132 نفر افزایش یافته است، در کل 5974 نفر بیمار شده اند.

به گزارش اسپوتنبک به نقل از کمیته بهداشت و درمان چین: تعداد کل بیماران مبتلا به ذات الریه که ناشی از نوع جدیدی از ویروس کرونا در چین است، به 5 هزار و 974 نفر رسیده است که از این تعداد 132 نفر فوت کردند. 

کرونا ویروس باعث افزایش قیمت طلا شد - اسپوتنیک ایران
کرونا ویروس باعث افزایش قیمت طلا شد

یک روز قبل، به طور رسمی 4515 مورد و 106 مورد فوت گزارش شده است.

در طول یک روز، مقامات اطلاعات مربوط به 1،459 مورد جدید را که این بیماری مبتلا شده بودند دریافت کردند و همچنین 26 مورد مرگ را ثبت کردند، در این روز 43 نفر از بیمارستان مرخص شدند.

در این بیانیه آمده است: "از نیمه شب 28 ژانویه، کمیته بهداشت کشور اطلاعاتی را از 59 استان در مورد 5974 مورد به بیماری اشی از نوع جدیدی از کروناویروس دریافت کرد، که از این تعداد 1239 نفر در شرایط جدی قرار دارند".

گفتنی است، بر اساس اطلاعات اولیه این ویروس از بازارهای ماهی فروشان در ووهان نشات گرفته باشد که همچنین محل خرید و فروش غیرقانونی گوشت حیوانات وحشی است.

در سال 2003 میلادی، نوعی از ویروس کرونا در چین شناسایی شد که عامل ایجاد کننده بیماری سارس بود و در آن سال، ظرف مدت کوتاهی در 27 کشور دنیا گسترش پیدا کرد و به یک وضعیت اضطراری بهداشتی با اهمیت بین المللی تبدیل شده بود. این ویروس در آن سال به سرعت و ظرف 10 هفته کنترل شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала