تعدادی از املاک ایران در سه کشور به فروش می رسد

© Sputnik / Siavash Sobhgahi تعدادی از املاک ایران در سه کشور به فروش می رسد
تعدادی از املاک ایران در سه کشور به فروش می رسد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه ایران با توجه به وجود مشکلات مختلف در بهره‌برداری از تعداد هشت فقره املاک متعلق به جمهوری اسلامی ایران در کشورهای ازبکستان، آلبانی و تاجیکستان، درخواست صدور مجوز لازم برای فروش این املاک را به هیئت دولت ایران ارائه نموده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران ، بنا بر اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی دو باب ساختمان متعلق به سفارت ایران در تاشکند، پایتخت ازبکستان در محدوده طرح توسعه شهری قرار دارد.

همچنین، قطعه زمینی متعلق به سفارت ایران در تیرانا آلبانی که جهت احداث اقامتگاه سفارت خریداری شده بود با تغییر کاربری منطقه، هم‌ اکنون مناسب احداث ابنیه دیپلماتیک نیست. از سوی دیگر پنج باب آپارتمان متعلق به سفارت جمهوری اسلامی  در دوشنبه تاجیکستان مستهلک و قدیمی شده و چندان قابل بهره‌برداری نیستند.

بنابراین با توجه به موارد فوق، بهره‌برداری از املاک مذکور در عمل با مشکل روبرو گردیده و به همین جهت فروش این املاک و تبدیل به احسن آن‌ها در شورای‌ عالی تشخیص این وزارت به تصویب رسیده است. بر این اساس، وزارت مورد اشاره درخواست صدور مجوز فروش این املاک را به هیئت دولت ارسال کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала