اعلام تهیه واکسن ویروس جدید کرونا درآینده بسیارنزدیک

© REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN اعلام تهیه واکسن ویروس جدید کرونا درآینده بسیارنزدیک
اعلام تهیه واکسن ویروس جدید کرونا درآینده بسیارنزدیک  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دانشمندان سلامت آمریکا اعلام کردند واکسن موردنظر برای ویروس جدید کرونا (۲۰۱۹-nCoV) تا ۳ ماه آینده برای تست انسانی در مرحله ابتدایی آماده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم،  کاترین پالز، عضو تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، اعلام کرد پیشرفت در زمینه تکنولوژی از زمان شیوع سارس در سال ۲۰۰۳ موجب کوتاه شدن شدید زمان تولید واکسن شده است.

واکسن ویروس سارس در طول ۲۰ ماه آماده شد و حال با پیشرفت‌های صورت گرفته، زمان بندی تولید واکسن برای سایر بیماری‌های ویروسی به ۳.۲۵ ماه رسیده است.

روایت جدیدی درباره چگونگی شیوع نسل جدید ویروس مرگبار کرونا - اسپوتنیک ایران
روایت جدیدی درباره چگونگی شیوع نسل جدید ویروس مرگبار کرونا

دانشمندان امیدوارند تولید واکسن ۲۰۱۹-nCoV برای نوع جدید ویروس کرونا حتی سریع‌تر هم اتفاق بیفتد. در تولید این واکسن از تکنولوژی واکسن mRNA استفاده می‌شود.

گیرنده اصلی انسانی برای گلیکوپروتئین سارس، ACE۲ (آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین ۲) بود. بررسی‌های ابتدایی نشان می‌دهد ۲۰۱۹-nCoV هم دارای برخی اسیدآمینه‌های مشابه با ویروس سارس است و از این‌رو امکان استفاده از ACE۲ به عنوان گیرنده وجود دارد.

مؤسسات پزشکی آمریکا و چین در حال همکاری باهم در راستای تولید واکسنی علیه ویروس جدید کرونا هستند؛ ابتلاء ۸۳۰ مورد به این ویروس تاکنون در چین تأیید شده است.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که هنوز اعلام وضعیت اضطراری بین المللی به دلیل شیوع این ویروس در چین زود است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала