ورود سامانه جدید بارشی به ایران

© Sputnik / Somayeh Pasandideورود سامانه جدید بارشی به ایران
ورود سامانه جدید بارشی به ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
جمعه سامانه بارشی جدید از شمال غرب وارد کشور می‌شود که مناطقی از شمال غرب، سواحل، ارتفاعات البرز و خراسان شمالی را دربرمی‌گیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سازمان هواشناسی، امروز شدت بارش ها در فارس، هرمزگان، نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، استان کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی است که به شکل برف و باران خواهد بود و موجب آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده ها، مه آلودگی و کاهش دید می‌شود، علاوه بر این مناطق؛ غرب، مرکز و استان های واقع در دامنه های البرز نیز با شدت کمتر این شرایط را خواهند داشت.

جمعه سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان بارش خواهند داشت و به تدریج این سامانه از مرزهای جنوب شرقی خارج و از فردا دوباره سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب وارد می شود که موجب بارش برف و باران در شمال غرب، سواحل، ارتفاعات البرز، استان های خراسان شمالی می شود.

شنبه غرب، جنوب غرب، برخی نقاط بوشهر، شمال فارس، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و خراسان رضوی برف و باران دارند، یکشنبه بارش ها به جنوب شرق محدود می شود و به تدریج نیز از کشور خارج خواهد شد.

فردا و پس فردا برای نیمه شمالی کشور به طور میانگین ۵ تا ۶ درجه کاهش دما انتظار می رود، البته بیشتر نقاط کشور سرد می شود اما در نیمه شمالی محسوس تر است.

امروز تهران ابری و مه آلود است و در برخی ساعات بارش برف خواهد داشت. از بعدازظهر کاهش ابر پیش بینی شده است اما شب وزش باد به نسبت مناسبی خواهد داشت، کمینه دمای امروز صبح تهران صفر درجه بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۵ درجه بالای صفر می‌رسد. 

تبریز و اردبیل با دمای ۱۱ درجه زیر صفر، ارومیه ۹ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۶ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала