جانباختن روزانه بیش از 40 نفر در اثر سانحه رانندگی در ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / جانباختن روزانه بیش از 50 نفر در اثر سانحه رانندگی در ایران
جانباختن روزانه بیش از 50 نفر در اثر سانحه رانندگی در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران از کشته شدن روزانه 45 تا 60 نفر بر اثر تصادف در این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سردار سید کمال هادیان‌فر، رئیس پلیس راهور ایران با بیان اینکه هر نیم ساعت یک نفر بر اثر تصادفات در کشور فوت می‌کند، گفت: متاسفانه روزانه در کشور 45 تا 60 نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند.

16 کشته و مصدوم در پی واژگونی اتوبوس در ایران - اسپوتنیک ایران
16 کشته و مصدوم در پی واژگونی اتوبوس در ایران

سردار سید کمال هادیان‌فربا اشاره به اینکه در طول سال بیشترین تصادفات در استان فارس رخ می‌دهد، اظهار داشت: این استان در 9 ماهه اول سال جاری رتبه اول کاهش تصادفات در کشور کسب کرده است.

وی خسارت مالی ناشی از هر فوتی در تصادفات رانندگی در طول سال، 5.2 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اگر هزینه‌هایی که از بدو تولد صرف رشد و آموزش یک فرد می‌شود را بررسی کنیم می‌توانیم بگوییم سالانه 34 میلیارد دلار ناشی از تصادفات به کشور متحمل می‌شود.

رئیس پلیس راهور ایران افزود: در 9 ماهه اول سال 98، حدود 36 درصد تصادفات فوتی ناشی از تخلف نداشتن توجه به جلو بوده که یکی از مصادیق مهم آن، استفاده از تلفن همراه است که میزان بروز خطر تصادف را تا 4 برابر افزایش می‌دهد.

وی گفت: مدیریت، قوانین و مقررات، راه و جاده، انسان و وسایل نقلیه، مولفه‌های اصلی در ایمنی ترافیک و تسهیل در عبور و مرور هستند. ایمن سازی محل تصادف، درخواست کمک از نیروهای امدادی، سازماندهی افراد و تجهیزات در راستای کنترل و روان‌سازی ترافیک و ساماندهی موارد درگیر در تصادف به عهده پلیس است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران با بیان اینکه در 9 ماهه اول سال جاری حدود 13 هزار و 711 نفر از شهروندان بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده‌اند، خاطر نشان کرد: متاسفانه آمار نشان می‌دهد که 1.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

سردار هادیان‌فر افزود: بار سوانح ترافیکی کاهش نمی‌یابد مگر اینکه عوامل خطرساز را به درستی بشناسیم و به جامعه معرفی کنیم و با برنامه، جلب مشارکت عمومی، عزم ملی و آموزش همگانی از عوامل خطرساز اجتناب کنیم.

وی با اشاره به اینکه 51 درصد از افرادی که دچار تصادفات می‌شوند در صحنه جان خود را از دست می‌دهند، عنوان داشت: حدود 6 درصد در حین انتقال و 43 درصد در بیمارستان نیز فوت می‌کنند.

رئیس پلیس راهور ایران اظهار داشت: نقش خانواده در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک از همان اوایل کودکی از طریق کارکردهای آموزشی و فرهنگ‌سازی بسیار موثر است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала