وزیر خارجه آلمان: اجازه نمی دهیم خاورمیانه آتش بگیرد

© Sputnik / Grigory Sysoev / ورود به گالری تصاویروزیر خارجه آلمان: اجازه نمی دهیم خاورمیانه آتش بگیرد
وزیر خارجه آلمان: اجازه نمی دهیم خاورمیانه آتش بگیرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه با روزنامه بیلد گفت که آمریکا و اروپا در روابط با ایران رویکردهای مختلفی را رعایت می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، وی در این مصاحبه خاطر نشان کرد که باید مذاکراتی انجام شود تا اجازه ندهیم آتش سوزی در خاورمیانه رخ دهد.

هایکو ماس افزود: « آمریکا و اروپا رویکردهای متفاوتی دارند. اگرچه آمریکا به صورت یکجانبه از توافق هسته ای امتناع کرده و فشار حداکثری بر ایران وارد می کند، ما می خواهیم بر پیشرفت روند مذاکرات برسیم. فرانسه، بریتانیا و آلمان می خواهند توافق را حفظ کنند تا ایران به تسلیحات هسته ای دست نیابد.»

وزیر امور خارجه آلمان  هم مذاکرات و هم فشارهای اقتصادی و سیاسی بر ایران را از جمله موارد لازم در ارتباطات با ایران خواند و خاطر نشان کرد که تهدید اقدامات نظامی بی فکرانه است.

علی لاریجانی - اسپوتنیک ایران
لاریجانی: حرکت اروپا در مسئله هسته ای، تاسف آور است

ماس ضمن اشاره به اینکه در عراق آنطور که باید پیش نرفت ، گفت: « تهدیدات و فشارهای نظامی هیچ چیز را تغییر نمی دهد. ما نمی خواهیم در خاورمیانه آتش روشن شود. اتحادیه اروپا خواستار دیپلماسی است نه تشدید اوضاع... ما نباید کاری بکنیم که اوضاع فورا با تغییر دولت در تهران با فشار خارجی بهتر خواهد شد.»

وی افزود که بدون توافق ، مسلما ایران الان تسلیحات هسته ای داشت. برای همین توافق با قوانین کنترل بسیار مهم است. هیچ کشور دیگری در جهان مانند ایران تا این اندازه بازرسی از طرف سازمان انرژی اتمی  نداشته است.»

ماس افزود که برای بهبود اوضاع شهروندان در ایران باید از گفتگو با مقامات کشور حمایت کرد و از آنها خواست که قوانین حقوق بشر را رعایت کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала