صنعت تایر ایران درگیر گشایش اعتبار برای واردات مواد اولیه

© Flickr / Oregon Department of Transportationصنعت تایر ایران درگیر گشایش اعتبار برای واردات مواد اولیه
صنعت تایر ایران درگیر گشایش اعتبار برای واردات مواد اولیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران اعلام کرد که صنعت تایر چند ماهی است که درگیر گشایش اعتبار برای واردات مواد اولیه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، مصطفی تنها، سخنگوی انجمن صنعت تایر با اشاره به اینکه حجم واردات تایرهای سنگین جوابگویی نیاز چند سال آینده ایران است، اظهار داشت: بیش از نیاز بازار تایر سنگین وارد کشور شده است.

وی در خصوص نحوه توزیع تایرهای سنگین وارداتی هم گفت: از طریق ستاد تنظیم بازار میزان توزیع تایرها در استان ها و نمایندگی ها مشخص می‌شود. علاوه بر این اداره راهداری هم می تواند معرفی نامه هایی را برای دریافت تایر با نرخ مصوب دولتی به متقاضیان ارائه کند.

سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران، افزود: برای جلوگیری از خواب سرمایه واردکنندگان اگر حواله‌های صادره تا چند هفته مورد استفاده قرار نگیرند واردکننده می‌تواند تایرها را با نرخ مصوب در بازار به بفروش برساند.

 وی در رابطه با وضعیت تولید تایر سنگین در ایران با اشاره به اینکه ارزی به ما نمی دهند تا میزان تولید تایرهای سنگین را در ایران افزایش دهیم، گفت: آقایان برای واردات تایر ارز 4200 تومانی دارند اما برای تولید ارزی ندارند. صنعت تایر چند ماهی است که درگیر گشایش اعتبار برای واردات مواد اولیه است و هنوز بانک مرکزی مجوز آن را صادر نکرده است.

مصطفی تنها تصریح کرد : در این شرایط تولید کننده مجبور است مواد اولیه را با ارز نیمایی در بازار خریداری و در نهایت محصول را با نرخ مصوب دولت در بازار بفروش برساند آیا این منطق اقتصادی دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала