حذف بیانیه سازمان هواپیمایی از روی سایت آن

CC BY-SA 4.0 / TASNIM NEWS AGENCY / حذف بیانیه سازمان هواپیمایی ازروی سایت آن
حذف بیانیه سازمان هواپیمایی ازروی سایت آن - اسپوتنیک ایران
Telegram
روز شنبه، سازمان هواپیمایی ایران بیانیه جدیدی درخصوص سرنگونی هواپیمای اوکراینی منتشر کرد که بلافاصله آن را از سایت خود حذف نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا، سازمان هواپیمایی کشوری عصر دیروز اطلاعیه‌ای جدید درباره سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی منتشر کرد اما بلافاصله این اطلاعیه را از روی پایگاه اطلاع رسانی خود حذف کرد.

در ادامه سازمان هواپیمایی ایران ابتدا اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح  را  جایگزین اطلاعیه خود کرد و پس از آن، سایت از دسترس خارج شد.

اشتباه پدافند سپاه باعث سقوط هواپیمای اوکراینی شد - اسپوتنیک ایران
روحانی: اشتباه پدافند سپاه باعث سقوط هواپیمای اوکراینی شد

در حال حاضر در رسانه های ایران اطلاعیه‌ای حذف شده سازمان هواپیمایی کشوری دست به دست می‌شود، در همین حال سایت این سازمان از دسترس خارج شده است و سخنگوی سازمان نیز انتشار هر گونه اطلاعیه را تکذیب می‌کند.

بر اساس گزارش رسانه ها در اطلاعیه حذف شده سازمان هواپیمایی آمده بود: " مسئول بررسی سانحه در اولین فرصت هماهنگی لازم با مراجع ذیربط را انجام داده و تأییدیه عدم انجام هرگونه عملیات نظامی را در مرکز کشور دریافت نموده است و متأسفانه علی رغم پیگیری های متعدد و مکرر سازمان هواپیمایی کشوری، تا زمان صدور اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح، هیچگونه اطلاع رسانی در خصوص موضوع اصابت موشک سامانه‌های پدافند به هواپیمای مسافربری کشور اوکراین، به این سازمان صورت نپذیرفته است."

همچنین در این اطلاعیه تاکید شده بود :" با توجه به اطلاعات رادار تقرب فرودگاه مهرآباد تاکنون هیچگونه انحراف پروازی از سوی هواپیمای سانحه دیده به اثبات نرسیده است ، البته این موضوع باید با استفاده از اطلاعات جعبه‌های سیاه هواپیما نیز مورد تایید قرار گیرد."

درپایان اطلاعیه مذکور افزوده بود: " شایان ذکر است پرواز مذکور در قالب کریدورهای استاندارد و مورد تایید شبکه یکپارچه پدافند کشور (طرح خروجی IKA1A ) در حال پرواز بوده است و هیچ مشکلی برای کنترل هواپیما از سوی خلبان گزارش نشده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала