آمریکا تهدید کرد که عراق را از دسترسی به درآمد نفتی محروم می کند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / آمریکا تهدید کرد که عراق را از دسترسی به درآمد نفتی محروم می کند
آمریکا تهدید کرد که عراق را از دسترسی به درآمد نفتی محروم می کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
واشنگتن تهدید کرد که عراق را از دسترسی به حساب بانکی موجود در ایالات متحده که درآمد حاصل از فروش نفت را در آن ذخیره می کند، محروم کند.

به گزارش اسپوتنیک، وال استریت ژورنال گزارشی را با استناد به منابع خود در بغداد منتشر کرد که از تهدید ایالات متحده نسبت به قطع دسترسی به حسابهای بانکی عراق در آمریکا حکایت دارد.

بر اساس این گزارش، عادل عبدالمهدی هشداری را با این مضمون دریافت کرد: " در صورت اجبار به خروج سربازان آمریكایی از عراق، این کشور می توانند دسترسی به حساب بانکیخود را در بانك فدرال رزرو نیویورك از دست بدهد."

در این گزارش آکده است که چنین اقدامی از سوی مقامات آمریکایی می تواند خسارت جدی به اقتصاد عراق وارد کند. به اینکه چه مقدار در حساب بانکی ذخیره وجود دارد  اشاره ای نشده است.

عراق در پی اخراج نیروهای آمریکا - اسپوتنیک ایران
عراق در پی اخراج نیروهای آمریکا

پیش از این، ایالات متحده به دلیل سوء ظن مبنی بر اینکه وجوه حاصل از فروش نفت عراق برای تأمین مالی داعش استفاده می شود و به حساب هایی در ایران منتقل میشود، دسترسی بغداد را به این حساب ها برای چندین هفته در سال 2015 مسدود کرده بود.

 پارلمان عراق پس از حمله نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد که منجر به کشته شدن ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی شد، تصمیم گرفت نیروهای خارجی را از این کشور خارج کند. در حمله ایالات متحده با مقامات عراقی توافق نشده بود.

سردار عبدالکریم هالف ، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت: از قبل آماده سازی سازوکار برای عقب نشینی سربازان آمریکایی آغاز شده است. رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ در پاسخ به این مسئله عراق را با عواقب جدی تهدید كرد. به گفته وی ، او آماده است که تحریم هایی را علیه بغداد اعمال کند "که آنها تاکنون ندیده اند." علاوه بر این ، ترامپ افزود ، ارتش آمریكا قصد ندارد عراق را ترك كند تا زمانی كه هزینه پایگاه هوایی ساخته شده توسط آمریکایی ها را بپردازد. 

پیش از این ژنرال عبدالکریم هالف، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفته بود: " از قبل آماده سازی سازوکار برای خروج سربازان آمریکایی آغاز شده است."

 رئیس جمهور آمریكا، دونالد ترامپ در پاسخ به این مسئله عراق را با عواقب جدی تهدید كرد. به گفته وی، او آماده است که تحریم هایی را علیه بغداد اعمال کند "که آنها تاکنون ندیده اند." علاوه بر این، ترامپ افزود، ارتش آمریكا قصد ندارد عراق را ترك كند تا زمانی كه هزینه پایگاه هوایی ساخته شده توسط آمریکایی ها را بپردازد. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала