ایران پاسخ خواهد داد

Telegram
آمریکا با اقدام اخیرش تمام خط قرمزها را زیر پا گذاشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، آمریکا با اقدام اخیرش تمام خط قرمزها  را زیر پا گذاشته است. اگر آمریکا قصد واکنش بعدی را داشته و بخواهد ایران را تست کند، وقوع جنگ محدود بین ایران و آمریکا حتمی است.

دیاکو حسینی مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری ایران در ادامه افزود:«آمریکا مطمئن باشد که تلافی به طور مشخص از طرف ایران انجام می‌شود.

چرا ترامپ ایران را به زدن اماکن فرهنگی تهدید کرده است؟ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تا به امروز به وسیله اقداماتی که انجام داده، ثابت کرده کوچکترین اهمیتی به قوانین و مقررات و حتی ارزش‌های بین‌المللی قائل نیست.

حمله موشکی به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد - اسپوتنیک ایران
حمله موشکی به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد

به نظر می‌رسد او به اندازه کافی مشورت‌های عاقلانه نمی‌گیرد تا متوجه باشد چنین تهدید خنده‌داری نتیجه‌ای جز وحدت مردم ایران و حتی سراسر جهان با وجود اختلاف‌های سیاسی و سلیقه‌ای ندارد. بنابراین چنین تهدیدهایی ناشی از عمق بی توجهی ترامپ به ابتدایی‌ترین اصولی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

‌ به لحاظ منطقه‌ای فکر می‌کنم، این موضوع یک نقطه عطف تاریخی است و وارد فاز تازه‌ای در مسائل منطقه‌ای شدیم. بنابراین موضوع صرفا جنبه احساسی مربوط به شهادت سردار سلیمانی نیست، بلکه نوع رفتار آمریکا است که تمام قواعد نانوشته بین ایران و آمریکا را در چهار دهه گذشته زیر پا گذاشته  است.

ما به رغم فراز و فرود دشمنی‌ها هیچ وقت مستقیما به سربازان و فرماندهان ارشد را مورد هدف قرار نداده بودیم، اما آمریکا با این اقدام تمام خط قرمزها  را زیر پا گذاشته، طبیعی است خط قرمزهایی که تا به امروز در نظر می‌گرفتیم، به طور متقابل از بین می‌رود.همین مساله باعث می‌شود ترتیبات منطقه‌ای و امنیت در منطقه به طور کامل تغییر کند.

با توجه به تهدیدهای ترامپ و تلافی ایران، مهم است درک کنیم ترامپ به دنبال این است که ایران را از تلافی منصرف کند زیرا از نظر آن‌ها این اقدام تروریستی با هیچ پیروزی دیگری از نگاه آمریکا در یک دهه گذشته برابری نمی‌کند لذا او تلاش دارد تا این مساله را در سیاست داخلی کشورش هزینه کند، استیضاح را به حاشیه برده و انتخابات 2020 را تضمین کند.

 پاسخ ایران حتما قطعی است و هر واکنشی  به این پاسخ بدون تردید یک واکنش محکم‌تر را خواهد داشت که می‌تواند ما را به یک جنگ ناخواسته یا محدود سوق دهد».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала