اعزام نظامیان آمریکایی به عراق

© AFP 2022 / Ahmad Al-Rubayeاعزام نظامیان آمریکایی به عراق
اعزام نظامیان آمریکایی به عراق  - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا پس از حمله به سفارت این کشور در عراق با فوریت حدود 750 نفر از نظامیان خود را به عراق اعزام می کند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را مارک اسپر، وزیردفاع آمریکا اعلام کرده است.

روز سه شنبه معترضین در بغداد برای انتقام گیری به خاطر حملات هوایی آمریکا علیه شبه نظامیان شیعه، دیوار بیرونی سفارت آمریکا را آتش زدند که منجر به آتش گرفتن یکی از ورودی های منتهی به این سفارت شد. پیش از این نیز شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داده بود که معترضین سعی کرده بودند به دروازه اصلی سفارت آمریکا در بغداد، واقع در منطقه سبز پایتخت عراق که در آن نمایندگی های دیپلماتیک و ادارات دولتی مستقر هستند، حمله کنند. تظاهرات اعتراضی  در نزدیکی سفارت آمریکا بلافاصله پس از تشییع جنازه اعضای گروه شیعه كتائب حزب الله كه در حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریكا جان باختند،  آغاز شد.سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد هیچ زخمی در بین دیپلمات های آمریکایی وجود ندارد. آمریکا مقامات ایرانی را به این حمله متهم کرده است اما تهران این موضوع را انکار می کند. پنتاگون توضیح داد حمله به اعضای گروه شیعه كتائب حزب الله در پاسخ به حملات این جنبش به پایگاه عراق در نزدیکی کرکوک انجام شد که منجر به کشته شدن یک شهروند آمریکا و زخمی شدن چهار سرباز این کشور گردید.

قبلاً برای حمایت از سربازانی که از سفارت آمریکا در عراق محافظت می کنند ، 100 تفنگدار دریایی ایالات متحده از کویت اعزام شده اند.

رئیس پنتاگون در توییتر خود نوشت: "تقریباً 750 سرباز بلافاصله به منطقه اعزام می شوند ، نیروهای تقویتی ظرف چند روز آماده اعزام خواهند شد." وی افزود منظور اعزام  لشکرهوابرد شماره  82 ارتش آمریکا است.

پیش از این ، فاکس نیوز گزارش داده بود که تیپ نیروهای  واکنش سریع ، که شامل 4000 سرباز است ، در حال تدارک برای حرکت به سوی به کویت است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала