ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آیا بنزین تک نرخی می شود؟

© Sputnik / SHAآیا بنزین تک نرخی می شود؟
آیا  بنزین تک نرخی می شود؟ - اسپوتنیک ایران
نمایندگان مجلس ایران در تلاش برای بازگرداندن بنزین تک نرخی هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری آنلاین، نماینده رشت در مجلس ایران، غلامعلی جعفرزاده از تلاش نمایندگان برای تک نرخی کردن بنزین خبر داد.

وی گفت: " مجلس  درسال 98 به خاطر حکم حکومتی در مورد بنزین نمی‌توانست ورود پیدا کند اما درسال 99 با چند شرط می تواند به موضوع بنزین ورود داشته باشد. اصل 75 قانون اساسی می‌گوید ما حق نداریم یک ریال درآمد دولت را کم کنیم و یک ریال هم نمی توانیم هزینه آن را افزایش دهیم  در واقع درآمد را می توانیم افزایش دهیم و هزینه را نیز می توانیم کاهش دهیم ولی عکس آن را نمی توانیم عمل کنیم ."

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران - اسپوتنیک ایران
اظهار نظر نوبخت درباره کاهش قیمت بنزین در سال آینده

این نماینده مجلس ایران وعضو کمیسیون برنامه و بودجه افرود: " دولت مدعی است از محل افزایش قیمت بنزین 31 هزار میلیارد درآمد دارد اگر ما فرمولی در مجلس تهیه کنیم که 31 هزار میلیارد تومان به اضافه یک ریال بیشتر شود و درآمد دولت تامین شود دولت نمی تواند اعتراض کند. در حال حاضر از محل افزایش قیمت بنزین 31 هزار میلیارد ریال درآمد کسب می شود که ما این عدد را با فرمولی که طراحی کرده ایم به دولت می دهیم ."

وی خاطرنشان کرد: " با بنزین تک نرخی یعنی نرخی ثابت بین 1700 تومان تا 2000 تومان ضمن رعایت اصل 75، مردم رضایت خواهند داشت و هم درآمد دولت تامین و در عین حال جلوی رانت و فساد نیزگرفته می شود. قرار است  این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق وصحن مجلس مطرح شود و عقلانی این است که کمیسیون با آن موافقت کند، دولت هم دلیلی برای مخالفت ندارد مگر اینکه بخواهد مردم را اذیت کند."

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала