هوای تهران چه زمانی از آلودگی نجات می یابد؟

Telegram
یک کارشناس هواشناسی اعلان کرد که به زودی بارش های پراکنده در تهران شروع می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از میزان، امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت جوی تهران توضیح داد: امروز و فردا برای تهران و بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش بینی می‌شود که موجب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی برای شهر‌های پر جمعیت طی امروز و فردا سه شنبه و چهارشنبه می‌شود.

وی افزود: تهران از پنج شنبه بعد از ظهر افزایش ابر را خواهد داشت و به تدریج بارش‌های پراکنده در تهران آغاز می‌شود که در روز‌های جمعه و شنبه نیز این بارش‌ها تداوم خواهد داشت و موجب کاهش غلظت آلاینده‌های جوی و بهبود کیفیت هوا می‌شود.

وی درباره اوضاع جوی در سایر مناطق ایران گفت: فردا چهارشنبه برای مناطقی از ایلام، کرمانشاه، خوزستان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که همراه با گرد و خاک خواهد بود. نقشینه از ورود سامانه بارشی به کشور طی چهارشنبه به شمال غرب و غرب کشور خبر داد و بیان کرد: طی روز‌های پنج شنبه و جمعه شمال غرب و غرب بارش باران همراه با کاهش دما را خواهد داشت و طی این دو روز بخش‌هایی از جنوب غرب و دامنه‌های البرز مرکزی بارش باران و وزش باد شدید را خواهیم داشت که این بارش‌ها در مناطق جنوبی می‌تواند همراه با رعد و برق و بارش باران و روی ارتفاعات و مناطق سردسیر همراه با بارش برف می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شنبه در زاگرس مرکزی، استان خوزستان، لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش باران و روی ارتفاعات این استان‌ها بارش برف پیش بینی شده و شنبه نیز شمال غرب و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی بارش پراکنده باران را خواهند داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала