ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

گوشی های هوشمند خطرناک برای سلامتی مشخص شدند

© Fotolia / Georgejmclittleگوشی های هوشمند خطرناک برای سلامتی مشخص شدند
گوشی های هوشمند خطرناک برای سلامتی مشخص شدند - اسپوتنیک ایران
 موسسه FeganScott ایمنی تلفن های هوشمند را ارزیابی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گیزچاینا، موسسه FeganScott ایمنی تلفن های هوشمند محبوب را ارزیابی کرد. به گفته کارشناسان در برخی از مدل های آیفون و سامسونگ میزان پرتوهای الکترومغناطیسی از مقدار مجاز بیشتر است و برای سلامت انسان ضرر دارد.

این آزمایشات توسط آزمایشگاههای مستقل و کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) انجام و تایید شده است. در لیست خطرناک ترین گوشی های هوشمند، کارشناسان به مدلهای آیفون 7 پلاس، 8، XR شرکت اپل اشاره کردند و در بین مدل های سامسونگ نیز به گلکسی S8 ، S9 و S10 اشاره کردند. در این بین گوشی سامسونگ گلکسی S8 سه برابر بیش از حد مجاز و گوشی آیفون 8 نیز 5 برابر بیش از حد مجاز پرتو تولید می کردند.

اولین تصاویر لو رفته از گوشی گلکسی فولد2+ عکس - اسپوتنیک ایران
اولین تصاویر لو رفته از گوشی گلکسی فولد2+ عکس

نماینده شرکت FeganScott گفت: سازندگان تلفن های هوشمند باید در قبال محصولات خود مسئول باشند، به ویژه اگر دستگاه های آنها تا 500 درصد بیش از حد مجاز اشعه تولید کنند. همچنین این شرکت حقوقی از شرکت های اپل و سامسونگ درخواست می کند تا برای درمان قربانیان تلفن های هوشمند غرامت پرداخت کنند.

پس از انتشار نتایج آزمایشات، نماینده FCC به بلومبرگ از ایمن بودن کلیه دستگاه هایی که توسط این اداره آزمایش شده بودند خبر داد و گفت که این تست ها در شرایط آزمایشگاهی انجام می شوند که ارتباط چندانی با استفاده تلفن های هوشمند در دنیای واقعی ندارد و خیلی بندرت پیش می آید که شرایط اینچنینی برای کاربران گوشی ها رخ دهد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала