ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تجاوز کشیش ها به 175 نوجوان در مکزیک

لژیونر‌های مسیح نزدیک به 80 سال بیش از صد نوجوان را مورد اذیت جنسی قرار دادند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش منتشره در سایت انجمن مذهبی، تعدادی از اعضای بلند پایه یک انجمن مذهبی کاتولیک در مکزیک موسوم به «لژیونر‌های مسیح» طی سالهای 1941 تا 2019 به دست کم 175 فرد زیر سال قانونی تجاوز جنسی کرده‌اند.

درگزارش داخلی این انجمن آمده است که عامل اصلی در شمار قابل توجهی از این تخلفات مارسیال ماسیل، بنیانگذار انجمن بوده است. دست کم شصت تن از قربانیان از سوی مارسیال ماسیل، بنیانگذار این انجمن مورد سوء استفاده و آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

دستگیری پنج فرانسوی جوان به اتهام تجاوز گروهی در اسپانیا - اسپوتنیک ایران
دستگیری پنج فرانسوی جوان به اتهام تجاوز گروهی در اسپانیا

افشای موارد متعدد تخلف اخلاقی کشیش‌ها در مکزیک همزمان با تاکید اخیر رهبر کاتولیک‌های جهان به مبارزه جدی با این نوع تخلفات در کلیسا صورت می‌گیرد. پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با صدور دو فرمان الزام به رازداری در کلیسا درباره پرونده‌های آزار جنسی را ملغی کرد.

واتیکان از سال‌ها پیش بواسطه افشاگری‌های متعدد در خصوص رسوایی جنسی برخی کشیش‌ها و آزاد کودکان طی دهه‌های گذشته به شدت دچار بحران شده و انتقاد‌های زیادی را به سوی خود جلب کرده‌ است. این رسوایی‌ها پیش‌تر در بسیاری از مواقع در کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا،‌ شیلی و یا آلمان توسط رهبران کلیسا و مقامات بالادست کشیش‌های متخلف سرپوش گذاشته شده است.عمده قربانیان متخلفان در کلیسا را نوجوانان یازده تا شانزده سال تشکیل می‌دهند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала