برکناری پادشاه اردن توسط اسرائیل؟

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویر اسرائیل
 اسرائیل  - اسپوتنیک ایران
Telegram
تل‌آویو نقشه سرنگونی پادشاه اردن از قدرت را در سر می‌پروراند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «هاارتص»، طرح سرنگونی پادشاه اردن در چارچوب تدابیری قرار دارد که هدف از آن تاثیرگذاری بر بافت جمعیتی و در راس آن دره اردن است.

یک محقق اسرائیلی اظهار داشت:«اسرائیل طرح‌های بزرگی را در مورد اردن آماده کرده است.الحاق دره اردن، یک عملیات تاکتیکی است که هدف از آن، تلاش برای الحاق کرانه باختری و لغو توافق صلح با اردن و هدف استراتژیکی آن، سرنگونی خاندان پادشاهی اردن و تحقق این رویا که اردن، فلسطین است، اعلام شده است.

ادامه بازداشت شهروندان اسرائیل در فرودگاه های مسکو - اسپوتنیک ایران
ادامه بازداشت شهروندان اسرائیل در فرودگاه های مسکو

راستگرایان اسرائیلی بر این باورند که حکومت خاندان پادشاهی هاشمی غیرقانونی است.هدفی که دنبال می‌شود این است که پادشاه اردن توافق صلح را لغو کند تا در آن صورت امکان تلاش برای سرنگونی وی و کنار زدنش از قدرت به وجود آید.

راستگرایان اسرائیلی آرزوی وقوع بهار اردنی و تظاهرات اعتراض آمیز تا اجرای کودتا علیه حکومت اردن را در سر می‌پرورانند تا ملک عبدالله به شکل خجالت آور از قدرت برکنار و رانده شود و در آن صورت امکان تکمیل پروژه الحاق کرانه باختری و ایجاد کنفدرالیسم میان تشکیلات خودگردان فلسطین و اردن به وجود آید.

آنچه راستگرایان اسرائیلی به دنبال آن هستند، تخریب مسجدالاقصی است. سرنگونی ملک عبدالله از نگاه راستگرایان اسرائیلی کلیدی برای الحاق کرانه باختری بدون میلیون‌ها فلسطینی است».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала