ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزارت خارجه ایران از وزیر خارجه آمریکا انتقاد کرد

© Photo / IRNAوزارت خارجه ایران از وزیر خارجه آمریکا انتقاد کرد
وزارت خارجه ایران از وزیر خارجه آمریکا انتقاد کرد - اسپوتنیک ایران
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، مایک پمپئو را در حد وزیر امور خارجه نمی داند.

به گزارش اسپوتنیک، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران معتقد است كه مایك پمپئو، وزیر امور خارجه آمریكا و رئیس پیشین سیا، جایگاهی در دیپلماسی ندارد، زیرا او از رویكرد "خرد كننده" در كار خود استفاده می كند.

وی گفت: او که تفکرات یک سازمان جهنمی، فریبکار و برانداز را به میدان دیپلماسی به عنوان یک حوزه متمدنانه آورده در حد و اندازه هیچ وزیر خارجه‌ای در جهان نیست و جایگاهی در این حوزه ندارد.

موسوی افزود: وزرای امور خارجه معمولا منادی صلح، آشتی، گفتگو و احترام هستند در حالیکه آقای پمپئو بلندگوی قلدری، فریبکاری، تحقیر و توهین با زبان خشم، پرخاشگری، جهل و افراط است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با محکوم کردن سخنان پمپئو یادآوری کرد آنها با این روش‌ها راه بجایی نخواهند برد چونانکه تاکنون نیز جز یک دیپلماسی و سیاست خارجی ناکارآمد، متوهم، مشوّش، ایستا و زور گو تصویر دیگری را به مردم و نخبگان آمریکا و جهان ارزانی نداشته‌اند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانسی خبری درخصوص اوضاع حقوق بشر در ایران ادعاهای مختلفی را علیه ایران مطرح کرد و گفت که آمریکا ار ورود مسئولان ایرانی و خانواده‌هایشان به ایالات متحده جلوگیری می‌کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала