ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

توسعه 3 میدان نفتی با افزایش تولید 250 هزار بشکه

© AP Photo / Hasan Jamaliتوسعه 3 میدان نفتی با افزایش تولید 250 هزار بشکه
توسعه 3 میدان نفتی با افزایش تولید 250 هزار بشکه - اسپوتنیک ایران
شرکت بهره‌ برداری نفت‌ و گاز ‌اروندان از گاز توسعه سه میدان نفتی توسط یک شرکت داخلی خبر داد که پس از اتمام توسعه به شرکت نفت و گاز اروندان برای بهره‌ برداری و تولید واگذار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، جهانگیر پورهنگ در حاشیه یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان با ابراز اینکه شروع به کار اروندان در واقع با توسعه میدان دارخوین آغاز شد، اظهار داشت: به‌دنبال آن، احداث واحد فراوشی غرب کارون اتفاق افتاد که یک واحد 165 هزار بشکه‌ ای است.

قصد شرکت های نفتی آمریکا برای حصول توافق با روسیه  - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
میدان نفتی جدید ایران سه برابر کشور بحرین

وی با بیان اینکه توسعه میادین غرب کارون به‌ دلیل وسعت کار به شرکت مهندسی و توسعه نفت واگذار شده ‌و شرکت اروندان متولی راهبری تولید این میادین شده است، افزود: ‌در حال‌ حاضر شرکت نفت‌ وگاز اروندان کار تولید در میادین داخلی جفیر و دارخوین را انجام می‌دهد که در دو ماه گذشته میدان آزادگان جنوبی را نیز تحویل گرفتیم.

پورهنگ با یادآوری اینکه میادینی که توسعه پیدا می‌کنند و کار توسعه آنها به پایان می‌رسد به شرکت اروندان تحویل داده می‌شود، تصریح کرد: ‌شرکت نفت‌ وگاز اروندان آمادگی خود را برای راهبری این شرکت‌ها اعلام کرده است.

وی با توجه به ویژگی‌ های منحصر‌ به‌ فرد میادین غرب کارون عنوان کرد: مهم‌ ترین ویژگی آن‌ ها مشترک بودن اکثر میادین است، براساس برنامه‌ ریزی صورت‌ گرفته سقف تولید تا سال 1404 باید به بالای یک میلیون بشکه در کشور برسد که از این میزان بیش از 55 درصد از میادین مشترک باید تولید شود.

مدیر عامل شرکت بهره‌ برداری نفت‌ وگاز اروندان به موقعیت جغرافیایی میادین غرب کارون و همجواری با تالاب هورالعظیم اشاره کرد و گفت: حدود 160 هزار هکتار از تالاب هورالعظیم در ایران واقع شده که به‌ دلیل مسائل زیست‌ محیطی فعالیت در محدوده تالاب حساسیت و سختی بیشتری دارد، اما با وجود این، تلاش بر این بوده که تولید لحظه‌ ای متوقف نشود.

پورهنگ با اعلام اینکه "تا‌کنون رکورد تولید 450 هزار بشکه نفت برای ما به ثبت رسیده است"، ادامه داد: این درحالی است که در 6 سال گذشته حدود 250 هزار بشکه نفت از میادین مشترک افزایش تولید داشته‌ ایم.

وی با اظهار اینکه در‌ حال‌ حاضر نیز عملیات توسعه میادین نفتی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: به‌ زودی سه میدان نفتی برای توسعه به یک شرکت داخلی واگذار خواهد شد و کار مهندسی آن‌ ها آغاز شده است، کار میادین مینو، اروند و سهراب نیز در حال انجام است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала