ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هوک: با وجود تحریم ها علیه ایران از مذاکره استقبال می کنیم

© AP Photo / Cliff Owenهوک: با وجود تحریم ها علیه ایران از مذاکره استقبال می کنیم
هوک: با وجود تحریم ها علیه ایران از مذاکره استقبال می کنیم - اسپوتنیک ایران
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اعلام کرد، واشنگتن با وجود تحریم ها علیه ایران از مذاکره با این کشور استقبال می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در حاشیه نشست دوحه گفت: حتی با وجود تحریم‌ها علیه ایران، آمریکا همچنان از ایده گفتگو با این کشور استقبال می‌کند.

برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه  - اسپوتنیک ایران
هوک: کاهش تعهدات برجامی ایران، باج خواهی هسته ای است

وی در ادامه افزود: ایران همچنان تهدیدی علیه صلح و ثبات جهانی است. اینکه ایران پشت حمله ماه سپتامبر به تسهیلات نفتی عربستان سعودی است موضوعی شناخته‌ شده است و دولت سعودی شواهدی از مشارکت ایران در این مسئله را به شورای امنیت ارائه خواهد داد.

هوک گفت: رویکرد مثبتی میان اعراب شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر التیام تفرقه موجود با قطر وجود دارد و آمریکا به آشتی عربستان، امارات و بحرین با قطر امیدوار است.

آمریکا مدعی است تقابل با ایران در صورت اتحاد 6 عضو این شورا که علاوه بر کشورهای یاد شده شامل کویت و عمان نیز می‌شود، راحت‌تر خواهد بود.

هوک در بخشی از اظهاراتش که از سوی سی‌ان‌بی‌سی نقل شد، گفت: به دلیل توافق هسته‌ای ایران، خطر درگیری منطقه‌ای افزایش یافته و آنچه که ایران در ماه سپتامبر انجام داد یک اقدام جنگی بود.

وی در پاسخ به این سوال که آمریکا در مواجهه با اقدام نسبت داده شده به ایران، منفعل بوده است نیز مدعی نقش سازمان ملل و توسل به دیپلماسی شد.

هوک در اینباره افزود: ما این کار را انجام دادیم اما در نتیجه آن، ایران به لحاظ دیپلماتیک منزوی‌تر شده است. هنوز هم به نقش شورای امنیت سازمان ملل واقفیم و حال که عربستان سعودی تحقیقات خود را تکمیل کرده است امیدواریم در شورای امنیت مؤثر باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала