ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

احتمال تک نرخی شدن بنزین در سال آینده

© Sputnik / M. Tari احتمال تک نرخی شدن بنزین در سال آینده
احتمال تک نرخی شدن بنزین در سال آینده - اسپوتنیک ایران
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران از احتمال تک نرخی شدن بنزین در سال 99 خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، علی اکبر کریمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ایران درباره وضعیت قیمت بنزین در بودجه سال 99 گفت: دولت پیشنهاد خاصی در مورد نرخ بنزین در بودجه 99 نیاورده است و احتمالا همان تصمیمی که سران قوا در این باره گرفته‌اند، ادامه خواهد داشت.

گرانی بنزین در ایران به نفع چه کسی است؟ +عکس - اسپوتنیک ایران
گرانی بنزین در ایران به نفع چه کسی است؟ +عکس

وی افزود: البته این حق برای نمایندگان وجود دارد که پیشنهادات خود برای قیمت حامل های انرژی به ویژه بنزین را در زمان بررسی لایحه بودجه سال 99 در صحن علنی مجلس مطرح کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر ایده‌هایی در مجلس در این باره مطرح است که باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد، تصریح کرد: یکی از پیشنهادات مورد نظر نمایندگان مجلس تک نرخی شدن بنزین است که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

کریمی درباره تاثیرات تک نرخی شدن بنزین، اظهار داشت: باید این مسئله را در نظر گرفت که تک نرخی شدن باعث افزایش قیمت بنزین سهمیه‌ای خواهد شد و در صورتی که این تصمیم اتخاذ شود،  دوباره شوک جدیدی به بازار وارد می‌شود و می‌تواند آثار منفی زیادی در شرایط تورمی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس یکی دیگر از سناریوهای مورد نظر مجلس این است که روند فعلی قیمت بنزین حفظ شود چرا که اگر قرار باشد یک شوک دیگری به بازار وارد شود، دوباره شاهد موج افزایش قیمت خواهیم بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала