ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آمریکا خواستار گفتگوی کنسولی با ایران شد

© AP Photo / Cliff Owenآمریکا خواستار گفتگوی کنسولی با ایرانی شد
آمریکا خواستار گفتگوی کنسولی با ایرانی شد - اسپوتنیک ایران
نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران خواستار گفتگوی کنسولی با تهران شد.

به گزارش اسپوتنیک، برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در گفتگو با رادیوی عمومی ملی آمریکا (ان‌پی‌آر) در خصوص تبادل زندانیان میان کشورش و ایران اظهار داشت: من با ژیو وانگ در زوریخ و در چارچوب مبادله زندانیان ملاقات کردم. مقامات سوئیس که شرکای فوق‌ العاده ما بوده‌ اند، توانستند تبادل را عملی کنند.

هوک: کشتی توقیف شده حامل اجزاء موشکی برای گروهک های طرفدار ایران در یمن بود - اسپوتنیک ایران
هوک: کشتی توقیف شده حامل اجزاء موشکی برای گروهک های طرفدار ایران در یمن بود

هوک افزود: ما روابط دیپلماتیک با حکومت ایران نداریم و هم اکنون نیز برای ۴۰ سال است که اینطور شده است و سوئیس به عنوان حافظ منافع ما در ایران شناخته شده است. سفیر سوئیس در ایران مرتباً با ژیو وانگ ملاقات می‌ کرد و طی چند هفته گذشته من با او درباره بازگرداندن این فرد به کشور مذاکره و کار کرده بودم.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران تصریح کرد: قصد دارم خواستار گفتگوی کنسولی با ایرانی‌‌ها شوم تا بتوانیم بقیه آمریکایی‌ های را از ایران خارج کنیم؛ البته این واقعا  یک موضوع مرتبط با ایرانی‌‌ها است؛ اما ما آمادگی داریم و امیدوار هستیم.

پیش از این ایران اقدام به آزاد کردن ژیو وانگ (شهروند آمریکایی چینی الاصل که سه سال قبل به جرم جاسوسی در ایران دستگیر و به ده سال حبس محکوم شد) نموده و آمریکا هم در پاسخ مسعود سلیمانی (استاد و پژوهشگر ایرانی که از اکتبر سال 2018 در بازداشت نیروهای امنیتی و پلیس فدرال آمریکا بود) را آزاد نمود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала