ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کشف علت بیماری دیابت، سرطان و آلزایمر

© Depositphotos / Ralwel کشف علت بیماری دیابت، سرطان و آلزایمر
کشف علت بیماری دیابت، سرطان و آلزایمر - اسپوتنیک ایران
یکی از عوامل بیماری سرطان ، دیابت و آلزایمر می تواند باکتری Porphyromonas gingivalis باشد که در دهن انسان تکثیر می کند و باعث امراض خطرناک می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل. متخصصین شرکت امریکایی کورتکیسم با موضوع تولید ادویه هستند، اعلام نمودند که وجود باکتری  Porphyromonas gingivalis در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر کشف شده است. 

روشی قابل اعتماد برای جلوگیری از مرگ بر اثر سرطان - اسپوتنیک ایران
روشی قابل اعتماد برای جلوگیری از مرگ بر اثر سرطان

از سوی دیگر این باکتری، در مفاصل مبتلا به افراد بیمار مبتلا به آرتروز ، پلاکهای آترواسکلروتیک ، لوزالمعده دیابتی ها ، کبد افراد بیمار و در انواع مختلف دانه های سرطانی - عمدتاً در ناحیه سر ، گردن و ارگانهای هضم غذا مشاهده می شوند.

در نتیجه آزمایش در موش ها مشخص شد که این باکتری موجب پیدایش این بیماری ها می شود.  به طور معمول ، موش ها در بدن خود باکتری Porphyromonas gingivalis را ندارند، اما افرادی با حامل این باکتری از بیماری لثه رنج می برند ، و سپس دچار امراض دیابت ، آرتریت روماتوئید ، آترواسکلروز ، چاقی کبد و بیماری آلزایمر می شوند. 

به عقیده کارشناسان ، این نوع باکتری ها به کمک آنتی بیوتیک ها درمان نمی شوند. این باکتری ها احتمالاً شروع به تکثیر در حفره دهان بزرگسالان می نمایند. بنابراین ، یک واکیسن در کودکی می تواند از ابتلا به Porphyromonas gingivalis جلوگیری کند.

پیش از این در خبر ها آمده بود که دانشمندان دریافتند که چرا معده با افزایش سن شروع به رشد می کند. با افزایش سن، توانایی بدن در سوزاندن چربی کاهش می یابد و شروع به رسوب در زیر پوست، در ماهیچه ها، در اطراف اندام های داخلی می کند. همچنین تجمع چربی داخلی در حفره شکمی به ویژه قابل توجه است. این به اصطلاح چربی شکمی یا احشایی است. زیاده روی آن منجر به چاقی، دیابت نوع 2 و بیماریهای التهابی می شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала