ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

روابط ریاض و دمشق بهبود می یابد

© Sputnik / Valeriy Melnikov / ورود به گالری تصاویرروابط ریاض و دمشق بهبود می یابد
روابط ریاض و دمشق بهبود می یابد - اسپوتنیک ایران
سفارت عربستان در دمشق بازسازی و نوسازی می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عربی 21، نشانه‌های ازسرگیری روابط سوریه و عربستان پس از سال‌ها وقفه به دلیل بحران سوریه در حال افزایش است، چراکه روند بازسازی و نوسازی مقر سفارت ریاض در دمشق آغاز شده است.

در همین راستا، یک منبع مطلع در دمشق گفت: در حال حاضر صرفا مسأله زمان برای بازگشایی سفارت عربستان در سوریه مطرح است و اقدامات نهایی برای فراهم کردن مقدمات ازسرگیری روابط ریاض و دمشق در حال انجام است.

مرکل: تغییرات سیاسی در سوریه برای بازگشت پناهندگان ضروری است - اسپوتنیک ایران
مرکل: تغییرات سیاسی در سوریه برای بازگشت پناهندگان ضروری است

برخی نشانه‌ها امکان ازسرگیری روابط میان سوریه و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را تشدید می‌کند، از جمله اینکه اخیرا هیئتی از اتحادیه روزنامه‌نگاران سوریه به دعوت عربستان در نشست دبیرخانه عمومی اتحادیه روزنامه نگاران عرب در ریاض شرکت کرد و این اولین باری بود که این هیئت سوری به عربستان دعوت می‌شود. علاوه بر این پیشتر نیز پس از افتتاح سفارتخانه‌های امارات و بحرین در دمشق، مقدمات ازسرگیری روابط اعراب حوزه خلیج فارس با سوریه فراهم شده بود. در همین حال، دولت سوریه نیز از هرگونه اقدام عربی در راستای بازگشایی سفارتخانه‌ها در دمشق و ازسرگیری دوباره فعالیت آنها پس از سال‌ها بسته بودن در نتیجه بحران این کشور استقبال کرده است.

عربستان سعودی در سال 2012 روابط دیپلماتیک خود با سوریه را قطع کرد و دفتر دیپلماتیک خود در دمشق را بست و سفیر سوریه را اخراج کرد. در دسامبر سال 2018، سفارت امارات پس از یک وقفه شش ساله، مجددا کار خود را در دمشق از سر گرفت و سفارت بحرین نیز دوباره بازگشایی شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала