رئيس بسیج زنان خواهان 'همکاری همگانی' برای افزایش جمعیت در ایران شد

© Photo / IRNAمینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان
مینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان خواهان "همکاری همگانی تمامی نهادهای مربوطه" برای افزایش جمعیت و فرزند آوری در ایران شد.

به گزارش اسپوتنیک،  مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر لزوم توجه تمامی نهادها بر موضوع افزایش جمعیت و فرزندآوری گفت: با توجه به تاکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب بر خطر کاهش جمعیت جوانان و لزوم افزایش جمعیت، لازم است تا تمامی دستگاه های مربوط نسبت به تشویق زوجین به فرزندآوری و اجرای سیاست های افزایش جمعیت اقدام کنند.

ایران پیر می شود! - اسپوتنیک ایران
ایران پیر می شود!

وی تاکید کرد: در زمینه تشویق و ارائه مشوق های مالی یا تسهیلات لازم است تا وزارت بهداشت به صورت جدی وارد شود اما نهادهایی نظیر سازمان بسیج بیش ترین تاثیرگذاری بر این موضوع را می توانند از طریق مسائل فرهنگی ایجاد کنند.

اصلانی با تاکید بر اینکه برای ترغیب زوجین به فرزندآوری نیاز به یک موج همگانی داریم، ابراز داشت: برای حصول نتیجه در این زمینه، نیاز به همکاری همگانی داریم به عنوان مثال باید مداحان یا سخنرانان در مجالس خود به نگرانی رهبر معظم انقلاب در این زمینه تاکید و درباره خطرات کاهش جمعیت سخن بگویند.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور کاهش فرزندآوری را متاثر از تغییر سبک زندگی خانوارها دانست و تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از خانواده ها دلیل خودداری از فرزندآوری را مسائل اقتصادی می دانند این در حالی است که این موضوع اغلب نیز از سوی خانواده های مرفه شنیده می شود. در کنار وجود مباحث اقتصادی، اصلی ترین دلیل روی آوردن به کم فرزندی تغییر سبک زندگی جوانان و زوجین است.

اصلانی توضیح داد: متاسفانه امروزه اغلب زوج های جوان موفقیت ها و لذت های فردی را اولویت خود قرار داده و تمرکز بر فضای مجازی و مشغولیت های دیگر موجب عدم توجه آن ها به مقوله مهم فرزندآوری شده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала