ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

افشای روش خواب 15 دقیقه ای

© Fotolia / Kastoافشای روش خواب 15 دقیقه ای
افشای روش خواب 15 دقیقه ای - اسپوتنیک ایران
یکی از افراد نیروهای ویژه روسیه به نام آلکساندر که نام فامیل وی ذکر نمی شود، فنون محرمانه خواب سریع و کوتاه مدت را که به نظامیان ارتش روسیه آموخته می شود، افشا کرد.

به گزارش اسپوتنیک، آلکساندر تعریف کرد که چگونه می توان طی دو دقیقه در خواب فرو رفت و سپس با 15 دقیقه خوابیدن، سرحال از خواب بیدار شد.

به گفته وی، چنین خوابیدنی را به خلبانان می آموزند و آنها می توانند روی صندلی خود حتی در شرایط گلوله باران  شدید بخوابند. فنون خوابیدن سریع طی شش هفته به نظامیان آموخته می شود اما برخی از آنها این فنون را طی چند روز یاد می گیرند. این نظامی روس خاطرنشان کرد نکته کلیدی فن تنفس و توانایی شل کردن و آرام کردن همه اعضای  بدن خود است.

دختر در خواب - اسپوتنیک ایران
راهکارهایی برای سریع به خواب رفتن +ویدئو، عکس

این روش بر اساس آموزش های "باد وینتر" ، روان شناس آمریکایی استوار شده است. طبق آن باید خود را روی پشتی صندلی انداخته، پاها را موازی یکدیگر قرارداده، دستان را به صورت صلیبی روی سینه قرارداد. ضمناً باید عضلات سر، شانه ها، چشمان، فک، چانه،  لبان و زبان خود را از حالت تشنج خارج ساخته  و شل و آرام کرد. باید آهسته و عمیق تنفس کرد. نظامی روس همچنین توصیه کرد قبل از خوابیدن کوتاه مدت یک فنجان قهوه نوشیده  شود چون تاثیر  کافئین فقط بعد از بیدار شدن احساس خواهد شد اما هشدار داد که سرحالی پس از خواب سریع فقط چهار ساعت طول خواهد کشید و چنین خوابی جای خوابیدن تمام و کمال را نمی گیرد.

نظامی روس همچنین درباره شیوه "سه ـ هفت ـ هشت" صحبت کرد. منظور چهار ثانیه تنفس آرام از طریق بینی، توقف تنفس برای هفت دقیقه و مدت هشت دقیقه بیرون دادن هوا است. این کار تعداد ضربان قلب را پائین آورده ، دمای بدن را کاهش داده و باعث به خواب رفتن آدم می شود.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала