ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مردم ایران به‌خاطر بنزین تحت فشارند، با حذف ارز ۴۲۰۰تومانی گرانی را بیشتر نکنید

© Sputnik / Siavash Sobhgahi مردم ایران به‌خاطر بنزین تحت فشارند، با حذف ارز ۴۲۰۰تومانی گرانی را بیشتر نکنید
مردم ایران به‌خاطر بنزین تحت فشارند، با حذف ارز ۴۲۰۰تومانی گرانی را بیشتر نکنید - اسپوتنیک ایران
مدیر کل دفتر برنامه ریزی تنظیم بازار وزارت صنعت ایران اعلام نمود که ارز تک‌نرخی از ارز دونرخی بهتر است، اما مردم تحت فشارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: اکنون مردم به‌واسطه افزایش قیمت بنزین تحت فشارند و اگر بخواهیم نرخ کالا‌های اساسی را هم تغییر دهیم قیمت این کالا‌ها حدود ۱۰۰درصد افزایش می‌یابد و درآمد مردم پاسخگوی این افزایش قیمت نیست. 

حسن روحانی رئیس جمهور ایران - اسپوتنیک ایران
روحانی: افزایش قیمت بنزین برای عدم تمایل به واردات آن است

محمدرضا کلامی درباره علل اصرار دولت برای ادامه اختصاص ارز چهار هزار و 200 تومانی به کالا‌های اساسی افزود: اگر همین امروز مردم و نظام بپذیرند که ارز چهار هزار و 200 تومانی را به ارز نیمایی که حدود 11 هزار تومان است تغییر دهیم بدون استثنا در کالا‌های اساسی حداقل 100 درصد افزایش قیمت خواهیم داشت.

او اضافه کرد: کشورمان به کالایی مانند برنج حدود 3.5 میلیون تن در سال نیاز دارد که از این میزان، 1.5 میلیون تن را وارد می‌کنیم اگر ارز چهار هزار و 200 تومانی را حذف کنیم قیمت برنج هندی از 8 هزار تومان فعلی به 16 هزار تومان و برنج ایرانی هم متأثر از آن به 40 تا 45 هزار تومان خواهد رسید.

کلامی ادامه داد: هزینه حمل کالا از بندر از 80 هزار تومان به‌ازای هر تن کالای فله‌ای به 220 هزار تومان به‌ازای هر تن کالای فله‌ای رسیده است.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала