ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چرا دولت به بررسی حسابهای مردم پرداخته است؟

© AFP 2021 / BEHROUZ MEHRIچرا دولت به بررسی حسابهای مردم پرداخته است؟
چرا دولت به بررسی حسابهای مردم پرداخته است؟ - اسپوتنیک ایران
قوانین مربوط به بررسی حساب های مردم مانع از بروز تخلفات در حوزه مالی و پولشویی می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، یک کارشناس اقتصادی اعلام نمود کسانی که مالیات پرداخت نمی کنند در واقع حق جامعه را ادا نمی‌کنند.

وی در ادامه افزود:« در بیشتر کشورها دولت ها برای مقابله با پولشویی و تخلفات بانکی حساب های بانکی مردم را تحت نظر دارند تا اگر تخلفی صورت گرفت یا اگر کسی مالیات پرداخت نکرد با آن برخورد کند که اقدام کاملا درستی است.

ابزار دیگر دولت برای تشخیص افرادی که  تمکن مالی بالا دارند اما یارانه دریافت می کنند، استفاده از سامانه های مالیاتی است. از این طریق به راحتی می توان بخش قابل توجهی از یارانه بگیران را حذف کرد.دولت قرار است به 60 میلیون نفر کمک معیشتی پرداخت کند.

شرط دولت برای پرداخت یارانه بنزین - اسپوتنیک ایران
شرط دولت برای پرداخت یارانه بنزین

حذف سایر افرادی که در لیست دولت قرار دارند، نیازمند بررسی دقیق و برنامه ریزی شده است. علاوه بر سامانه مالیاتی می توان یارانه بخشی از کارمندان دولت را نیز حذف کرد زیرا این افراد زیر خط فقر قرار ندارند.

حذف یارانه افرادی که کثیرالسفر هستند باید در اولویت بعدی باشد. البته گفته شده که هدف، سفرهای تفریحی است و مشمول سفرهای زیارتی نمی شود؛ در حالی که به نظر من این موضوع هم محل تامل است. روش های دیگری هم برای تشخیص افراد متمول و بی نیاز از یارانه وجود دارد که یکی از آنها حذف یارانه افرادی است که بیش از یک ملک مسکونی دارند و این کار به راحتی قابل انجام است.

با اصلاح قیمت بنزین و افزایش نرخ آن از هزار به 1500 تومان سهمیه‌ای و 3000 تومان آزاد، منابعی ایجاد می‌شود که طبق اعلام دولت هر ماه در قالب کمک حمایتی به حساب خانوارهای مشمول واریز می‌شود. این کمک‌های معیشتی که به حساب سرپرستان خانوار در یارانه نقدی واریز می‌شود برای خانوارهای تک‌نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان تعیین شده است. بعد از اصلاح قیمت بنزین در سه روز متفاوت از آخرین روزهای آبان تا دوم آذرماه، دور اول کمک‌های معیشتی به حساب حدود 18 میلیون خانوار (60 میلیون نفر) واریز شد».

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала