پسر مشکل ساز ملکه بریتانیا محکوم به فساد شد

CC BY 2.0 / Chatham House / Prince Andrewپسر مشکل ساز ملکه بریتانیا محکوم به فساد شد
پسر مشکل ساز ملکه بریتانیا محکوم به فساد شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
پسر دوم ملکه الیزابت دوم، پرنس اندرو، دوک یورک به فساد و سوء استفاده از موقعیت خود محکوم شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Daily Mail، پسر دوم ملکه الیزابت دوم، پرنس اندرو، دوک یورک در دوره ای که به عنوان نماینده ویژه انگلیس در تجارت و سرمایه گذاری بین المللی منصوب شده بود، از موقعیت رسمی خود به نفع دوستش، سرمایه دار و میلیونر انگلیس، دیوید رولند و همچنین به نفع خودش استفاده کرد.

ملکه بریتانیا از خرج های مگان مارکل خشمگین است - اسپوتنیک ایران
ملکه بریتانیا از خرج های مگان مارکل خشمگین است

در این نشریه آمده است که در سفرهای رسمی، شاهزاده اندرو بانک خصوصی مستقر در لوکزامبورگ Banque Havilland را که متعلق به خانواده رولند است، تبلیغ می کرد. علاوه بر این، شاهزاده اسناد محرمانه دولتی را که می توانست به تصمیم گیری درست در زمینه تجارت کمک کند، با رولند به اشتراک می گذاشت.

پرنس اندرو همچنین به همراه رولند، یکی از مالکان شرکت Inverness Asset Management در دریای کارائیب بود (در مارس 2019 بسته شد). سهم شاهزاده 40 درصد بود. براساس گزارش دیلی میل، در جریان سفرهای رسمی، شاهزاده به افراد ثروتمند پیشنهاد کرده است که در این تجارت مشترک سرمایه گذاری کنند.

پرنس اندرو از سال 2001 تا 2011 به عنوان نماینده ویژه انگلیس در تجارت و سرمایه گذاری خدمت کرده است. در سالهای اخیر، دوک یورک بارها و بارها به دلیل عشق به مسافرت به سراسر جهان برای محافظت از منافع تجاری انگلیس در هواپیماهای لوکس مورد انتقاد قرار گرفته است. موشکافی فعلی در فعالیت های دوک نیز ناشی از سوالاتی است در مورد چگونگی پرداخت وی برای چنین سبک زندگی مجللی ایجاد شده است.

 شاهزاده اندرو بارها و بارها در مرکز رسوایی ها قرار گرفته است. وی بیش از یک بار با سیف الاسلام قذافی، فرزند دیکتاتور سابق لیبی، معمر قذافی، ملاقات کرد و همچنین میزبان داماد رئیس جمهور برکنار شده تونس، زین العابدین بن علی، در کاخ باکینگهام بود. علاوه بر این، شاهزاده اندرو سالها با جفری اپشتین، میلیاردر و سرمایه دار، که متهم به فروش افراد به بردگی جنسی بود، دوست بوده است. یکی از افراد درگیر در تحقیقات فعالیت های اپشتین اظهار کرده بود که در اوایل دهه 2000، وقتیکه تنها یک دختر 17 ساله  بود، تحت فشار این میلیاردر با پرنس اندرو رابطه جنسی برقرار کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала